• پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 972-5794-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان:

امتحانات نوبت دوم مدارس از اول خرداد 97 آغاز می‌شود

مدیر کل آموزش و پرورش کردستان گفت: امتحانات نوبت خرداد ماه 97 دانش آموزان همه دوره‌های تحصیلی از اول خرداد 97 در مدارس آغاز می شود

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، رشید قربانی امروز در نشست هماهنگی ستاد امتحانات استان با اعلام این خبر اظهار کرد: همزمان با سراسر کشور امتحانات دانش آموزان در دوره های تحصیلی  از اول خرداد آغاز می شود .

وی با اشاره به برنامه زمان بندی امتحانات در دوره های تحصیلی افزود: امتحانات هماهنگ منطقه ای دانش آموزان پایه ششم دوره ابتدایی تا 12 خرداد، امتحانات دانش آموزان متوسطه اول تا 19 و امتحانات دانش آموزان متوسطه دوم و پیش دانشگاهی تا 23 خرداد 97 ادامه خواهد داشت .

قربانی در ادامه به برنامه امتحانات هماهنگ استانی و منطقه ای نیز اشاره و عنوان کرد: امتحانات دانش آموزان پایه ششم به صورت هماهنگ منطقه ای و امتحانات دانش آموزان پایه نهم به صورت هماهنگ استانی است و در پایه دهم یک درس و در پایه یازدهم نیز دو درس به صورت هماهنگ استانی خواهد بود.

وی افزود: در دوره پیش دانشگاهی نیز امتحانات چهار درس به صورت نهایی کشوری است.

مدیر کل آموزش و پرورش کردستان همچنین با تاکید بر تمهید مقدمات و برنامه ریزی برای برگزاری مطلوب امتحانات، خواستار اجرای دقیق فعالیت حوزه های تکثیر، اجرا و تصحیح شد .

در ابتدای این نشست منصور قاسمیان، رییس اداره سنجش آموزش و پرورش کردستان نیز گزارشی از اقدامات ستاد امتحانات و حوزه سنجش ارائه کرد و از طراحی سئوالات و تمهید مقدمات کامل، تعیین حوزه های تکثیر، اجرا و تصحیح و پیش بینی های لازم در این خصوص خبر داد .

وی با اشاره به اهمیت برگزاری مطلوب امتحانات، گفت : حاصل یک سال تلاش مجموعه و فعالیت معلمان در واحدهای آموزشی با برگزاری امتحانات مطلوب به ثمر می نشیند و تغییر در دانش و ارتقاء تحصیلی دانش آموزان نتیجه برگزاری امتحانات دقیق است .

در این نشست پیرامون مسائل و برنامه های ستاد امتحانات از جمله هزینه های تکثیر دروس هماهنگ استانی و منطقه ای، بازدید از حوزه های تکثیر، اجرا و تصحیح شهرستان ها و مناطق و امور جاری بحث و تبادل نظر و تصمیماتی اخذ شد.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: