• پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-7190-5
  • خبرنگار : 68017
  • منبع خبر : گزارش

با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی؛

اجرای پنج طرح بازآفرینی شهری در سنندج آغاز شد

با حضور معاون وزیر راه، پنج طرح بازآفرینی شهری در محلات تقتان، آغه زمان، فرجه و ناحیه منفصل شهری حسن آباد آغاز شد.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، امروز(27 اردیبهشت) کلنگ زنی پنج طرح بازآفرینی شهری در سنندج با حضور معاون وزیر راه، استاندار کردستان، مدیرکل راه و شهرسازی کردستان و سایر مسئولان استان، انجام شد.

رییس اداره عمران و بهسازی شهری اداره کل راه و شهرسازی کردستان در جریان کلنگ زنی محله آغه زمان سنندج، اظهار کرد: این پروژه در راستای تداوم طرح ملی بازآفرینی شهری و با در نظر گرفتن چارچوب حفظ هویت تاریخی محله، استفاده از ظرفیت بناهای تاریخی با تاکید بر گردشگری و تغییر کاربری بدون تخریب آن صورت می‌گیرد.

مصطفی رضایی اعتبار پیش بینی شده برای انجام این پروژه را یک میلیارد و 800 میلیون تومان اعلام کرد و گفت: این پروژه در چهار مرحله ساماندهی سرا و میدان و بقعه پیر عزیزالله، احداث ساختمان‌های فرهنگی- تجاری، اجرای برندسازی ساختمان‌های موجود و کف سازی و اجرای پیاده راه انجام می‌شود.

در دومین مورد، بهسازی معابر تقتقان آغاز شد که به گفته مدیرکل راه و شهرسازی کردستان برآورد اعتبار اولیه آن یک میلیارد و 300 میلیون تومان است و به پیمانکار شخص حقیقی واگذار و اجرا خواهد شد.

شهرام ملکی افزود: در این مرحله سنگ فرش و پله گذاری 15 کوچه واگذار شده و تا 6 ماه آینده عملیات اجریا آن به اتمام می‌رسد.

وی عنوان کرد: بهسازی معابر تقتقان با یک میلیارد و 400 میلیون تومان اعتبار و محله فرجه نیز با اعتبار یک میلیارد و 700 میلیون تومان به طور همزمان آغاز می‌شود.

در ادامه تکمیل فاز 3 کمربندی غربی سنندج(جاده حسن آباد) با حضور مسئولان کلنگ زنی شد که مدیرکل راه و شهرسازی کردستان در خصوص این پروژه اظهار کرد: 5 میلیارد تومان اعتبار برای این پروژه نیز در نظر گرفته شده است و امیدواریم قبل از اتمام فصل کاری، پروژه نیز به اتمام برسد.

همچنین عملیات اجرای پروژه احداث خیابان ماموستا هیمن واقع در ناحیه منفصل شهری حسن آباد سنندج نیز آغاز شد.

مدیرکل راه و شهرسازی کردستان این پروژه را از جمله پروژه‌های اولویت دار در راستای اجرای طرح بازآفرینی شهری در سنندج دانست و عنوان کرد: مسیر این پروژه 1100 متر تعریف شده است که مطالعات آن توسط شرکت مشاور تهیه و در سریعترین زمان ممکن به پیمانکار واگذار شد و مقرر شده که طی 10 ماه به اتمام برسد.

وی ابراز امیدواری کرد همه این پروژه‌ها که اقدام مشترک اداره کل راه و شهرسازی، شهرداری سنندج و دستگاه‌های خدمت رسان است، قبل از پایان فصل کاری به اتمام برسد.

استاندار کردستان نیز از وضعیت نامناسب جاده حسن آباد سنندج سخن گفت و ابراز امیدواری کرد که با اعتباری که برای تغییر وضعیت این جاده در نظر گرفته شده، پروژه ظرف 10 ماه به اتمام برسد.

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: