• چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۲۲:۲۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-5991-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گزارش

معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان:

کالاهای اساسی ماه رمضان تأمین شده است/ رعایت انصاف و عدالت در بازار بدیهی‌ترین تعهد دینی و اخلاقی بازاریان

معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان با اعلام اینکه کالاهای اساسی مورد نیاز در ماه مبارک رمضان تهیه و انبار شده است، خواستار شد: با توجه به اینکه مردم سزاوار کالاهای با کیفیت و با قیمت مناسب هستند، بازاریان تعهد اخلاقی و دینی خود را با رعایت انصاف و عدالت در عرضه کالاهای اساسی مردم لحاظ کنند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، منطقه کردستان حسین فیروزی عصر امروز در جلسه کمیسیون تنظیم بازار ایام ماه مبارک رمضان که در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، با اشاره به اینکه کالاهای اساسی در ایام ماه مباره رمضان به اندازه کافی در استان وجود دارد، اظهار کرد: مردم در خصوص تأمین کالاهای اساسی دغدغه ای نداشته باشند.

وی افزود: فعالیت‌های عمده ای در خصوص ایجاد ثبات و آرامش بخشی در بازار استان صورت گرفته است.

معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان با اعلام اینکه کالاهای اساسی مورد نیاز در ماه مبارک رمضان تهیه و انبار شده است، گفت: ماذا بر سهمیه استان از کالاهای اساسی با پیگیری کمیسیون تنظیم بازار پیگیری خواهد شد و در صورت جذب به بازار عرضه می شود.

وی با تأکید بر اینکه مداخلات در بازار در راستای ضرورت نظارت بر بازار و تعهد به مقررات صورت می پذیرد، تصریح کرد: دستگاه‌های نظارتی ذیل کارگروه رصد و بازرسی‌های منظم و مدون بر بازار نظارت خواهند داشت.

فیروزی با ذکر اینکه عرضه محصولات و کالاهای اساسی در فروشگاه‌ها و محل‌های متناسب با توزیع مناسب جغرافیایی در سطح استان انجام می شود، گفت: این توزیع در سطح شهرستانها و روستاهای استان نیز صورت می گیرد.

وی با اشاره به اینکه جشنواره ضیافت به بهترین نحو برپا می شود، ادامه داد: ماحصل کار و تلاش کمیسیون نظارت بر بازار، ایجاد ثبات نسبی در قیمت‌ها و رضایت‌مندی مردم از مجموعه فعالیت بازاریان و فعالین اقتصادی است.

معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان با اعلام اینکه مردم سزاوار رعایت انصاف و دریافت کالاهای با کیفیت و با قیمت مناسب  هستند، گفت: تعهد اخلاقی نوعی عبادت است که فعالین اقتصادی باید این تعهد را به عنوان یکی از آموزه‌های دینی سرلوحه کار خود قرار دهند.

هدف از تشکیل کمیسیون نظارت بر بازار، ایجاد ثبات نسبی در قیمت هاست

وی در ادامه با تأکید بر اینکه کمیسیون نظارت بر بازار علاوه بر سیاست‌گذاری، کار نظارت را هم عهده‌دار است، خاطرنشان کرد: این مهم بدان خاطر است که اجرای بهتر و مناسب تصمیمات اتخاذ شده با حداکثر ظرفیت‌ها لحاظ شود.

فیروزی با بیان اینکه کمیسیون تنظیم بازار ترکیبی از مدیران و کارشناسان دستگاه‌های اجرایی ذیربط و نمایندگان بازار در حوزه بازار و اصناف هستند، اظهار کرد: این کمیسیون به نوعی تعامل و ارتباطی است که بین بازار و عرضه و تقاضا برقرار شده است.

وی افزود: هدف از تشکیل این کمیسیون تنظیم بازار و ایجاد ثبات نسبی در قیمت ها، به ویژه قبمت کالاهای اساسی است.

معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان با بیان اینکه هدف از تشکیل این کمیسیون دخالت حداقلی در بازار به منظور ثبات و آرامش در قیمت هاست، گفت: کمیسیون نظارت بر بازار یادآور اصل توجه بخش‌های مختلف و فعالان عرصه اقتصادی به رعایت انصاف است.

وی با اعلام اینکه بر اساس خط‌مش و روش اصلی کمیسیون در ماه مبارک رمضان رعایت انصاف و عدالت در عمل و ادای حق مشتری به عنوان مصرف کننده، مورد توجه و احترام است، تصریح کرد: عدالت و انصاف تعریف عملیاتی متفاوتی دارد، بدان معنا که حتماً جنسی که تبلیغ می شود، همان جنس عرضه شود و کیفیت و کمیت آن همان باشد که در برچسب مشخص شده.

فیروزی رعایت این امر را بدیهی‌ترین شرط اخلاقی و دینی دانست و ادامه داد: در کمیسیون بسترسازی این اطمینان لحاظ شده است که کالاهای اساسی در استان به اندازه کافی وجود داشته باشد و مردم نگرانی از بابت تأمین اقلام مورد نیاز خود نداشته باشند.

 

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: