• چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۲۱:۲۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-5891-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گزارش

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان اعلام کرد:

برپایی جشنواره «ضیافت» ماه رمضان در کردستان/ مردم نگران تأمین کالای اساسی نباشند

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان با اشاره به برپایی جشنواره ضیافت در 39 فروشگاه و صنف سطح استان، گفت: توزیع کالاهای اساسی به مناسبت آغاز ماه رمضان آغاز شده است و مردم دغدغه‌ای درخصوص تأمین اقلام اساسی در این ایام نداشته باشند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، منطقه کردستان محمد دره‌وزمی در جلسه کمیسیون تنظیم بازار ایام ماه مبارک رمضان که در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، ضمن گرامیداشت آغاز ماه مبارک رمضان اظهار کرد: همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جشنواره ضیافت برگزار می‌شود.

وی افزود: طرح ضیافت با برنامه‌های خاص در راستای رفع دغدغه‌های مردم در خصوص تأمین اقلام اساسی در ماه مبارک رمضان اجرا خواهد شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان با بیان اینکه کالاهای اساسی که مشمول طرح ضیافت ماه رمضان می‌شوند از طریق فروشگاه‌های زنجیره‌ای و اصناف به صورت فروش فوق‌العاده عرضه می‌شود، گفت: کالاهای اساسی در این ایام با تخفیفات پنج الی 15 درصد به فروش می‌رسد.

وی با اشاره به اینکه 30 هزار تن در کل کشور توزیع کالای اساسی در طرح ضیافت تعیین شده است، تصریح کرد: بر اساس سرانه جمعیتی سهمیه کردستان در این طرح شامل 600 تن برنج، 400 تن شکر سفید، 400 تن روغن نباتی، 400 تن مرغ منجمد، 60 تن گوشت قرمز و 40 تن تخم‌مرغ است.

دره‌وزمی با ذکر اینکه این میزان تأمین شده و در حال حاضر در انبارها نگهداری می‌شود، تصریح کرد: با توجه به استقبال مردم از این طرح درخواست افزایش سهمیه استان داده شده که امید است یک هزار تن برنج به این میزان افزوده شود.

وی با تأکید بر اینکه قیمت کالاهای اساسی در ایام ماه مبارک رمضان تغییر محسوسی نخواهد کرد، ادامه داد: بر اساس قیمت کف بازار، قیمت گذاری‌های واقعی لحاظ شده و سعی گردید که در این قیمت‌گذاری قدرت خرید مردم استان لحاظ گردد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان در ادامه با اعلام اینکه توزیع کالاهای اساسی در ماه رمضان از طریق مراکز بزرگ و تعاونی‌های مصرف عرضه می‌شود، گفت: 26 مرکز صنفی و 13 مرکز فروشگاهی وظیفه توزیع اقلام اساسی در این ایام را عهده دار هستند.

وی ملاک انتخاب این مراکز را تحت پوشش قرار دادن تمامی نقاط استان از جمله مناطق حاشیه‌ای دانست و افزود: توزیع کالاهای اساسی آغاز شده است و مردم دغدغه‌ای درخصوص تأمین اقلام اساسی در این ایام نداشته باشند.

با متخلفین برخورد قانونی می شود

  دره‌وزمی در خصوص عرضه گوشت قرمز در ماه رمضان، توضیح داد: قیمت‌گذاری گوشت قرمز واقعی بوده و بر اساس فرآیند کارشناسی شده به مراکز عرضه اعلام شده است.

وی با تأکید بر اینکه با متخلفین عرضه گوشت قرمز در بازار برخورد جدی و قانونی خواهد شد، اظهار کرد: برخورد با متخلفین بر اساس مصوبات کمیسیون نظارت بر بازار صورت می‌پذیرید، لذا می‌طلبد که اتحادیه قصابان به قیمت‌های اعلام شده متعهد باقی بمانند تا ثبات و آرامش بازار حفظ شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان در پایان هشدار داد: هیچ قصابی حق فروش گوشتی که در کشتارگاه ذبح نشده است، را ندارد.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: