• سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-6790-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

در کردستان؛

سال گذشته 800 میلیون تومان صرف مبارزه با موادمخدر شده است

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان کردستان گفت: سال گذشته در استان کردستان 800 میلیون تومان اعتبار از محل طرح تقسیم کار ملی، ستاد مبارزه با مواد مخدر و دستگاه ها در بخش‌های مختلف صرف پیشگیری، درمان و مبارزه با موادمخدر شده است.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، سلیم کریمی امروز سه شنبه(25 اردیبشهت) در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کردستان که در استانداری کردستان برگزار شد، به طرح ملی مبارزه همه جانبه با موادمخدر، روانگردان و پیش سازها اشاره و اظهار کرد: این طرح در حوزه مبارزه، درمان، پیشگیری و صیانت از موادمخدر است.

وی افزود: طرح ملی مبارزه با موادمخدر از سال گذشته ابلاغ شده، اما از سال جاری اعتبارات به آن تعلق گرفته است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان کردستان با اشاره به اینکه 37 دستگاه اجرایی در این طرح دخیل هستند، عنوان کرد: براساس این طرح باید تا سال 1400 شاهد کاهش 25 درصدی اعتیاد در سطح جامعه باشیم.

وی با بیان اینکه شاخص‌هایی در این طرح مطرح شده که در نهایت بررسی می شود، تصریح کرد: نرخ بروز، نوع گرایش موادمخدر، مانایی در درمان، نرخ دسترسی به موادمخدر و روانگردان ها و ... از جمله شاخص های مذکور هستند.

کریمی اعلام کرد: سال گذشته در استان کردستان 800 میلیون تومان اعتبار از محل طرح تقسیم کار ملی، ستاد مبارزه با مواد مخدر و دستگاه ها در بخش‌های مختلف صرف پیشگیری، درمان و مبارزه با موادمخدر شده است.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری کردستان هم در ادامه اظهار کرد: بیکاری، اعتیاد، طلاق، مفاسد اخلاقی و حاشیه نشینی پنج آسیب اجتماعی هستند که طرح های حمایت گرایانه دستگاه‌ها را می طلبد.

فرانک قدسی، عنوان کرد: نبود اعتبارات دلیل خوبی برای شانه خالی کردن از انجام برنامه‌های کاهش اعتیاد نیست چون بی مسئولیتی و عدم اهتمام برای کاهش آسیب های اجتماعی هم در یک طرف دیگر قضیه است.

وی گفت: ما در استان کردستان در بخش اعتبارات مشکلی نداریم بلکه در هزینه کردن و چگونه توزیع کردن اعتبارات مشکل داریم.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: