• سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-6690-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

استاندار کردستان:

اجرایی نشدن خروجی جلسات یکی از آسیب‌های جدی است

استاندار کردستان گفت: قوانین و مقررات بسیاری را در امر مبارزه با مواد مخدر در کشور داریم و جلسات بسیاری هم در این زمینه برگزار می شود اما متاسفانه نتیجه بخش نیست و این خود آسیب بزرگی است.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، بهمن مرادنیا امروز سه شنبه(25 اردیبشهت) در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کردستان که در استانداری کردستان برگزار شد، اظهار کرد: قوانین و مقررات بسیاری را در امر مبارزه با مواد مخدر در کشور داریم و جلسات بسیاری هم در این زمینه برگزار می شود اما متاسفانه نتیجه بخش نیست.

وی افزود: اینکه چرا این جلسات نتیجه نمی دهد و موفق نمی‌شود سوال بزرگی است که باید گره آن باز شود.

استاندار کردستان عنوان کرد: خود برگزاری این جلسات آسیب بزرگی است چون وقت و زمان خود را صرف آنها می کنیم اما در عمل و اجرا کاری صورت نمی گیرد.

وی بیان کرد: بیش از 30 دستگاه اجرایی در کشور متولی امر مبارزه با موادمخدر هستند اما کاهش آن به عزم و اراده جدی نیاز دارد و فقط بحث پول و اعتبار مهم نیست.

مرادنیا با اشاره به اینکه صدا و سیما، آموزش و پرورش و اداره ورزش و جوانان رسالت مهمی را در کاهش اعتیاد در جامعه برعهده دارند، تصریح کرد: این نهادها با جامعه هدفی که در اختیار دارند می‌توانند نقش موثری را در فرهنگ سازی کاهش این معضل داشته باشند.

وی ادامه داد: ما اعتبارات را صرف مقوله پیشگیری از اعتیاد نمی‌کنیم و کمتر به نقش مباحث فرهنگی، هنری و ورزشی در کاهش اعتیاد اهمیت می دهیم.

استاندار کردستان گفت: اعتیاد مبنای آسیب های دیگر است و با آسیب‌هایی همچون طلاق ارتباط مستقیمی دارد بنابراین کاهش این معضل یه کاهش آسیب‌های دیگر هم کمک شایانی می‌کند.

وی در پایان از مدیران خواست که هر سه یا شش ماه گزارش عملکری را در خصوص اقدامات خود در این حوزه داشته باشند و با عزم و اراده جدی طرح های حوزه پیشگیری و کاهش اعتیاد را به مرحله اجرا دربیاورند.

 

 انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: