• سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 972-5793-5
  • خبرنگار : 68003
  • منبع خبر : گزارش

مناظره، ناتوانی نسبت به فضای مجادله و مذاکره را مرتفع می کند

مشاور عالی نماینده ولی فقیه در استان کردستان،  ناتوانی نسبت به فضای مجادله و مذاکره را یک تهدید بزرگ برای جامعه دانست و عنوان کرد: مناظرات توانایی افراد را نسبت به فضای مذاکره بیشتر کرده و موجبات تقویت بیشتر جامعه در این زمینه را فرهم می‌کند.

حجت الاسلام مهدی فرزی، در مرحله استانی هفتمین دوره مناظرات دانشجویی که امروز،25 اردیبهشت ماه در تالار فردوسی دانشگاه کردستان برگزار شد، اظهار کرد: یکی از اصول اساسی بین تمام ادیان الهی دعوت به گفتگو است.
وی با اشاره به اینکه پیامبر(ص) شنونده بسیار خوبی بوده است، افزود: با این وجود یکی از تاکیدات دین اسلام دعوت به گفتگو و دفاع از داده های اعتقادی و اخلاقی خودمان است.
حجت الاسلام فرزی بیان کرد: در این دفاع، جدال و مباحثه باید اصولی را رعایت کنیم که اسلام همه آن را در یک کلمه جمع کرده و از آن با عنوان جدال احسن نام برده می شود.
مشاور عالی نماینده ولی فقیه در استان کردستان اعلام کرد: جدال احسن به این معناست که گاهی انسان باید برای یک موضوع بحث و جدال و گاهی باید سکوت اختیار کند.
وی با اشاره به وجود 10 آیه قرآن در مورد آداب مناظره عنوان کرد: این آیات راهنمای ما برای چگونگی اداره فضای مناظره است و این امر باید برای ما ملاک عمل باشد.
حجت الاسلام فرزی، با قدردانی از جهاددانشگاهي در فراهم کردن فضای مناظره برای دانشجویان بیان کرد: این حضور و پیگیری موجب خیرات و برکات بسیاری برای کشور می شود.
مشاور عالی نماینده ولی فقیه در استان کردستان ادامه داد: ما نیاز داریم که یک بازخوانی از فضای مناظره و انتقاد و نحوه پاسخ دادن مان را داشته باشیم که جهاددانشگاهي در این امر پیشگام بوده است.
وی با تاکید براینکه باید فضای دانشجویی و دانشگاهی را به سمت فضای مناظره پیش ببریم چراکه موجب توسعه استان به مراتب خواهد شد.
فرزی، با تاکید بر اهمیت و تاثیر مثبت مناظرات بر جامعه عنوان کرد: ناتوانی نسبت به فضای مجادله و مذاکره تهدیدی بزرگ برای جامعه است که با مناظره می توان این تهدید را رفع و روحیه مناظره را تقویت کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: