• دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 972-4894-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

برگزاری جشن ازدواج 48 زوج دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی کردستان

مراسم جشن ازدواج 48 زوج دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی کردستان با حضور رئیس، اعضای هیئت رئیسه، جمعی از مدیران و کارکنان دانشگاه به همراه دانشجویان و خانواده‌های آنان در تالار فرهنگیان در سنندج برگزار شد.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، رئیس دفتر نمایندگی نهاد مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در دانشگاه علوم پزشکی کردستان در این مراسم اظهار کرد: هدف از برگزاری این مراسم، الگو گرفتن از سیره ائمه معصومین(ع) در راستای ترویج ازدواج آسان است.

حجت الاسلام حسن عارضی گفت: خـداونـد در آیه 187 سـوره بقـره میفـرماید: « هُـنَّ لِبَـاسٌ لَکُـمْ وَأَنْـتُمْ لِبَـاسٌ لَهُـنَّ » (همـسران شـما لبـاس شـما هسـتند و شـما لبـاس آنهـا) که منظـور از لبـاس هـمان پوشش، عفـاف و مسـتور داشـتن عیـوب است، پس بایـد زن و مـرد یکـدیگـر را در کـانـون خانوادگی خـود حفـظ و هر کدام سعی کننـد عفـت دیگـری را پایـدار و عـیوب یکـدیگـر را بپـوشانـند و نیز اسـتفاده دیگـری که از این آیـه می ـشود این است که همـچنانکـه لبـاس مایـه زینـت و آراسـتگی است زن و شـوهـر بایـد موجب زیـنت یکـدیگـر باشـند تا هـر کـدام مایـه مباهات دیگـری باشـد.

وی با بیان اینکه یکی از مهمترین راههای شاد زیستن در زندگی زنا شویی، داشتن ارتباطات کلامی و غیرکلامی است، عنوان کرد: زن و شوهر باید هم خوب حرف بزنند و هم حرف خوب بزنند و نیز باید به خواسته ها، احساسات و نیازهای طرف مقابل توجه کنند.

رئیس دفتر نمایندگی نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی کردستان عنوان کرد: مردها به پیام ها و زنها به کلماتی که برای عنوان پیام به کار برده می شود حساس هستند، بنابراین باید در نحوه و نوع کلمات و پیام هایی که به کار می برند توجه نمایند و همیشه اصل احترام به طرف مقابل را سرلوحه اموراتشان قرار دهند.

حجت الاسلام عارضی گفت: توقعات زیاد، به دنبال هم رأی نبودن طرف مقابل، بی احترامی، توجه نکردن به احساسات طرف مقابل، کوتاه نیامدن و نداشتن انگیزه از جمله مهمترین تهدیدات زندگی مشترک زناشویی است.
گفتنی است، در این مراسم که با برنامه های شاد و متنوعی از جمله اجرای موسیقی زنده، تئاتر و مسابقه همراه بود، از طرف نماینده ولی فقیه در استان، ریاست دانشگاه و دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری هدایایی به زوج های دانشجوی دانشگاه اهدا شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: