• دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 972-5293-5
  • خبرنگار : 68003
  • منبع خبر : گزارش

معاون سیاسی و امنیتی استانداری کردستان:

فرهنگ سازی و آموزش در زمینه به کارگیری اصول پدافند غیر عامل در راس امور قرار گیرد

معاون سیاسی و امنیتی استانداری کردستان بیان کرد: فرهنگ سازی و آموزش عمومی در زمینه به کاری گیری اصول پدافند غیر عامل در بخش‌های دولتی و غیر دولتی، پیش بینی مواد درسی در سطوح مختلف با موضوع پدافند غیر عامل و توسعه تحقیقات در این زمینه در راس امور باید قرار گیرد. 
به گزارش ایسنا منطقه کردستان، حسین خوش اقبال، امروز در همایش منطقه ای «مدیریت پیشگیری و کنترل تهدیدات زیستی و بیولوژیک» که در دانشگاه علوم پزشکی استان کردستان برگزار شد اظهار کرد: یکی از دغدغه‌های اصلی انسان از گذشته های دور تا امروز مسئله امنیت است.
وی افزود : در نظام مقدس انقلاب اسلامی ایران توجه به مسئله امنیت،دفاع و مقابله با تهدیدات از جمله مسائلی است که مورد توجه مسئولان نظام بوده است.
معاون سیاسی و امنیتی استانداری کردستان عنوان کرد: تهدیدات به دو بخش انسان ساز و طبیعی تقسیم می‌شود که تهدیدات انسان ساز توام با برنامه ریزی و اندیشه است.
وی بیان کرد: با تفکر در تهدیدات انسان ساز جایگاه و نقش پدافند غیر عامل در ایجاد، بالا بردن و مقابله با تهدیدات مشخص می شود.
خوش اقبال، انجام  هرگونه سرمایه‌گذاری و برنامه‌ریزی برای پدافند غیر عامل را لازم و موثر دانست و گفت: وقوع حوادث و سوانح انکار ناپذیر است، لذا باید کوشید اثرات مخرب اقتصادی ناشی از حوادث طبیعی را کاهش داد.
وی داشتن شناخت و نگرش درست، آمادگی مناسب، احساس مسئولیت، رویارویی با سوانح و حوادث را از جمله اصول انکارناپذیر در برخورد با حوادث دانست.
معاون سیاسی و امنیتی استانداری کردستان بیان کرد: در مسئله پدافند غیر عامل دو چرخه پیشگیری و پیشبینی را داریم تا در برخورد با این حوادث دچار چالش نشویم، به عبارتی پدافند باید با نگاهی پیشگیرانه و فکر متمرکز به شناخت نقاط ضعف و قوت بپردازد.
خوش اقبال عنوان کرد: اگر بتوانیم پیشگیری و پیشبینی لازم از حوادث را داشته باشیم میزان تهدیدات و هزینه‌ها بسیار کاهش می یابد.
وی افزود: یکی از نکات قابل توجه مدیران، کارشناسان و دستگاه های اجرایی استان از بین بردن بروز خطرات و اقدامات پیشگیرانه است، که با هدف کاهش آسیب‌های احتمالی در حوزه های مختلف انجام می شود.
معاون سیاسی و امنیتی استانداری کردستان بیان کرد: فرهنگ سازی و آموزش عمومی در زمینه به کاری گیری اصول پدافند غیرعامل در بخش‌های دولتی و غیر دولتی، پیشبینی مواد درسی در سطوح مختلف با موضوع پدافند غیر عامل و توسعه تحقیقات در این زمینه در راس امور باید قرار گیرد. 
وی خاطرنشان کرد: زندگی انسان همواره با وقوع حوادث عجین شده که به  سرعت یک چشم بر هم زدن قادر است زندگی را دگرگون کند، در این راستا لزوم رعایت اصول پیشگیرانه می تواند کار  موثری باشد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: