• دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 972-5193-5
  • خبرنگار : 68015
  • منبع خبر : گفتگو

عضو هیئت علمی دانشگاه کردستان:

ترویج فرهنگ گفتمان زمینه ساز تقویت مهارت‌های ارتباطی و اجتماعی است

یک عضو هیئت علمی دانشگاه کردستان با اشاره به اینکه ترویج فرهنگ گفتمان منجر به تقویت مهارت‌های ارتباطی و اجتماعی در جوانان می شود، گفت: این امر منجر به تقویت ارتباط در جوامع خواهد شد.

مهدی صالحی در گفت و گو با خبرگزاری ایسنا، منطقه کردستان با اشاره به اینکه ترویج فرهنگ گفتمان یک نیاز اساسی دنیای کنونی است، گفت: فرهنگ گفتمان به معنای ایجاد ظرفیتی است که فرد در قالب آن با مهارت‌های ارتباطی و اجتماعی آشنا می‌شود.

وی افزود: در فرهنگ گفتمان آستانه تحمل فرد در حین برخورد با آراء مخالف، ارتقاء یافته و قدرت استدلال منطقی و علمی نیز در وی تقویت خواهد شد.

این عضو هیئت علمی دانشگاه کردستان برگزاری مناظرات علمی دانشجویی را یکی از روش‌های آشنایی افراد با گفتمان سالم دانست و گفت: مناظرات علمی منجر به ترویج فرهنگ مناظره در میان جامعه علمی خواهد شد.

وی تصریح کرد: دانشجویان به عنوان سفیران فرهنگ پس از یادگیری این قوانین آن را به سایر اقشار جامعه نیز منتقل خواهند کرد.

صالحی با تأکید بر اینکه اگر دانشجویان در راستای تقویت هنر ارتباط گیری خود تلاش کنند، با نحوه صحیح ارائه ادله و دانسته‌های خود آشنا خواهند شد، خاطرنشان کرد: دانشگاه می‌تواند به عنوان یکی از شاخص‌ترین مراکز تقویت این مهم زمینه برگزاری مناظرات دانشجویی را فراهم سازد.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: