• دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 972-4794-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گفتگو

5 کانون فرهنگی مساجد در زندان‌های کردستان فعالیت می‌کنند

مدیرکل زندان‌های استان کردستان توجه به نماز و برنامه‌های قرآنی و مذهبی را یکی از ارکان مهم فعالیت‌های اصلاحی و تربیتی در زندان‌ها دانست و گفت: پنج کانون فرهنگی – هنری مساجد در زندان‌های استان کردستان فعالیت می کنند.

اسحاق ابراهیمی، در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایسنا، منطقه کردستان، توجه به نماز و برنامه های قرآنی و مذهبی را یکی از ارکان مهم فعالیت‌های اصلاحی و تربیتی در زندان‌ها دانست و اظهار کرد: اجرای دقیق و هدفمند برنامه‌های اصلاحی و تربیتی در میان مددجویان و کمک به بازگشت سعادتمندانه آنان به جامعه بعد از توجه به مقوله امنیت شعار اصلی سازمان زندان‌ها است.

وی با اشاره به اینکه نماز به عنوان یکی از مؤثرترین فعالیت‌ها در اصلاح و بازاجتماعی کردن مددجویان است، افزود: تمامی ۱۰ زندان و مراکز اصلاحی و تربیتی استان مجهز به نمازخانه‌هایی با محیطی مناسب و در شأن اقامه نماز این فریضه الهی است.

مدیرکل زندان‌های کردستان بیان کرد: از این تعداد، پنج نمازخانه در زندان‌های استان تحت پوشش کانون فرهنگی مساجد است که با توجه به برنامه ریزی های به عمل آمده شاهد افزایش این تعداد در سال جاری نیز خواهیم بود.

وی به نقش مؤثر کانون فرهنگی مساجد در زندان‌ها اشاره و بیان کرد: کانون‌های فرهنگی - هنری مساجد در زندان‌های استان، در کنار نیروهای متخصص و متعهد این مراکز و با انجام فعالیت‌های مختلف، زمینه حضور گسترده و معنوی مددجویان را در مساجد و نمازخانه ها و در برنامه های متنوع از جمله فعالیت های قرآنی، آموزشی، فرهنگی، هنری، ورزشی و ... فراهم می‌کند و از این طریق روند بازاجتماعی کردن مددجویان با سرعت و کیفیت بیشتری صورت می‌پذیرد.

ابراهیمی با اشاره به فعالیت تعداد قابل توجهی روحانی در زندان‌های استان، بیان کرد: این روحانیون علاوه بر اقامه نماز به صورت جماعت بین زندانیان و کارکنان، برنامه‌های آموزش احکام، نماز و قرآن را نیز عهده دار هستند.

وی همچنین افزود: در تمام زندان‌های استان نمازهای ظهر، عصر، مغرب و عشا ء به صورت جماعت برگزار می شود.

عضو شورای قضائی استان در بخش دیگری از سخنان خود به اندرزگاه های قرآنی در زندان های کردستان اشاره کرد و افزود: در حال حاضر ۸ اندرزگاه قرآنی در زندان‌های استان مددجویان را به صورت داوطلبانه و به دور از هرگونه اجبار تحت آموزش های تخصصی قرآنی قرار داده اند.

ابراهیمی در پایان سخنان خود با اشاره به کسب عنوان رتبه برتر طی ۵ سال متوالی از سوی ستاد اقامه نماز زندان‌های استان بین دستگاه‌های اجرایی کردستان، یادآور شد: کسب اینگونه موفقیت‌ها حاکی از توجه جدی مسئولان سازمان زندان‌ها به اقامه نماز در این مراکز است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: