• دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 972-4594-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش کردستان:

105 هزار دانش آموز کردستانی در جشنواره جابربن حیان شرکت کردند

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش کردستان گفت: در سال تحصیلی جاری، بیش از 105 هزار نفر از دانش آموزان استان در جشنواره جابر بن حیان شرکت کرده اند.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، صدیقه عبداللهی، در آیین افتتاح نمایشگاه جابربن حیان که در دبستان خسروی کردستانی ناحیه دو سنندج برگزار شد، اظهار کرد: در سال تحصیلی جاری تعداد 105 هزار دانش آموز یعنی 69 درصد کل دانش آموزان دوره ابتدایی استان با هدایت و راهنمایی چهار هزار و 562 معلم در این جشنواره شرکت کرده اند.

وی از رشد 9 درصدی شرکت دانش آموزان در جشنواره نسبت به سال گذشته خبر داد و با بیان اینکه جشنواره پروژه های علمی دانش آموزان(جابربن حیان) در چهار مرحله آموزشگاهی، منطقه ای، استانی و کشوری اجرا می شود، افزود: در مرحله آموزشگاهی 105 هزار دانش آموز در قالب 35 هزار و 166 پروژه فعالیت کردند.

عبداللهی عنوان کرد: جشنواره پروژه های علمی دانش آموزان (جابربن حیان) یک رقابت سالم و هیجان علمی بین دانش آموزان دوره ابتدایی است که طی آن پروژه های علمی به صورت انفرادی یا گروهی با کمک معلمان طی چارچوب و فرآیند مشخصی طراحی، ارائه و داوری می شوند.

وی ادامه داد: سه هزار و 416 پروژه در نمایشگاه‌های شهرستانی حضور یافته و پس از داوری پروژه ها، 62 پروژه به جشنواره استانی راه یافتند که در نهایت چهار پروژه به جشنواره کشوری این مسابقات راه خواهند یافت.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش کردستان با بیان اینکه جشنواره جابربن حیان سنگ بنای پژوهش دانش آموزی است؛ نهادینه کردن تحقیق و پژوهش در دانش آموزان، تقویت حس کنجکاوی و اشتیاق به نوآوری، شناسایی و هدایت استعدادهای برتر دانش آموزان، پرورش تفکر خلاق و حل مسئله، آشنا کردن دانش آموزان با روش های علمی، و تقویت مهارت های کار گروهی و همکاری با دیگران را از اهداف جشنواره برشمرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: