• دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 972-4494-5
  • خبرنگار : 68015
  • منبع خبر : گزارش

در جشن چهل و دو سالگی رشته زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه کردستان مطرح شد:

رشته زبان و ادبیات فارسی دانشگاه کردستان به بلوغ رسیده است

یک عضو هیئت علمی دانشگاه کردستان با اشاره به اینکه برای پی‌بردن به بلوغ یک رشته دانشگاهی باید به ثمرات آن نظر افکند، گفت: خوشبختانه رشته زبان و ادبیات فارسی دانشگاه کردستان به جایگاهی رسیده که از میان دانشجویان تربیت یافته خود، اساتیدی بنام را به جامعه تحویل داده است.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، منطقه کردستان، نجم‌الدین جباری در آیین «گرامیداشت چهل و دومین سالروز تأسیس رشته زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه کردستان» که با حضور«عباس اطمینانی» پدرمعنوی رشته زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه کردستان، اساتید، پیشکسوتان و دانشجویان این رشته که در تالار مولوی این دانشگاه برگزار شد، اظهار کرد: برای پی بردن به بلوغ یک رشته دانشگاهی باید به ثمرات آن نظر افکند.

وی افزود: این بدان معناست که یک رشته تحصیلی به جایگاهی برسد که بتواند از میان دانشجویان تربیت یافته خود، اساتیدی بنام را به جامعه تحویل دهد.

این عضو هیئت علمی دانشگاه کردستان با اشاره به اینکه خوشبختانه امروز شاهد بهره‌مندی رشته ادبیات و زبان فارسی دانشگاه کردستان از ثمرات خود هستیم، گفت: اساتید تازه جذب شده به این گرایش تحصیلی دانشجویانی هستند که در این دانشگاه درس خواندن و به درجات بالای تحصیلی نایل گشته‌اند.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون 249 دانشجو در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در رشته ادبیات و زبان فارسی دانشگاه کردستان مشغول به تحصیل هستند، تصریح کرد: از سال تحصیلی جدید دو گرایش دیگر نیز به مقطع دکتری این رشته در دانشگاه کردستان اضافه خواهد شد.

جباری با اعلام اینکه هم اکنون 20 تن از دانشجویان ادبیات فارسی از اقلیم کردستان هستند، خاطرنشان کرد: این دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری مشغول به ادامه تحصیل هستند.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد: امید است تا سال 1400 سه تن دیگر از فارغ التحصیلان مقاطع دکتری جذب هیئت علمی گروه ادبیان و زبان فارسی دانشگاه کردستان شوند.

دیدار با استادان پیشکسوت، میزگرد تخصصی، اجرای موسیقی، تقدیر از دانشجویان فارغ التحصیل سال 97 و برگزاری مسابقه دانشجویی از دیگر برنامه‌های این جشن بود.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: