• دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 972-4394-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

ادبیات پایداری اولویت اصلی حوزه هنری انقلاب اسلامی است

مدیرکل امور استان ها و مجلس حوزه هنری انقلاب اسلامی، توجه به ادبیات پایداری و معطوف شدن به بخش تولید را از اولویت های اصلی حوزه هنری در سال جاری عنوان کرد.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، مجید مصلحی به منظور بررسی برنامه ها و روند فعالیتی حوزه هنری شهرستان بیجار با همراهی قاسمی دهشالی مشاور رئیس حوزه هنری کشور در امور استانها و امین مرادی رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان با حضور در حوزه هنری شهرستان بیجار، ضمن دیدار با کارکنان از نزدیک در جریان فعالیت های انجام شده این شهرستان قرار گرفت.

مدیرکل امور استانها و مجلس حوزه هنری انقلاب اسلامی در این دیدار ضمن تقدیر از فعالیت های صورت گرفته در شهرستان بیجار، گفت: توجه به ادبیات پایداری مهمترین اولویت حوزه هنری انقلاب اسلامی به شمار می رود و به همین دلیل باید در استانها و دفاتر شهرستانی این مهم مورد توجه ویژه قرار گیرد.

وی ضمن اشاره به پیشینه فرهنگی و هنری بیجار و فرهیختگانی همچون امیر نظام و آیت الله فاضل و همچنین سرداران شهید و رزمندگان این شهرستان، افزود: شهرستان بیجار استعدادها و ظرفیت های بی نظیری در حوزه ادبیات پایداری در اختیار دارد و انتظار می رود که از تمامی این ظرفیت ها به بهترین شکل ممکن بهره برداری شود.

مصلحی از حمایت کامل از پروژه های مربوط به ادبیات پایداری در مرکز خبر داد و عنوان کرد: در صورتی که در بخش ادبیات پایداری شاهد تولیدات در سطح ملی باشیم، حوزه هنری انقلاب اسلامی در مرکز آمادگی دارد تا هزینه های موردنیاز  را برای این تولیدات کامل کند.

وی توجه به تولید در بخش های مختلف فرهنگی و هنری را خواستار شد و افزود: در کنار بخش ادبیات پایداری توجه به تولید آثار مکتوب در تمامی بخش ها باید در اولویت قرار گیرد و قطعا با وجود پتانسیل بالای هنری و فرهنگی در این شهرستان می توان با برنامه ریزی مناسب از این ظرفیت های ارزشمند در جهت ارائه تولیدات ارزشمند هنری بهره برداری کرد.

مدیرکل امور استانها و مجلس حوزه هنری انقلاب اسلامی گفت: راه اندازی دفتر شهرستانی حوزه هنری در شهرستان بیجار بهترین فرصت در راستای خدمت به فرهنگ و هنر این منطقه است و باید از این مهم به بهترین شکل ممکن بهره برداری کرد.

وی در بخشی دیگر از سخنانش به راه اندازی سینما آزادی در شهرستان بیجار از سوی حوزه هنری انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: در بازدیدی که از این سینما داشتم شاهد پویایی و کار ارزنده ای که در این بخش شده بودم و یک مکان بلا استفاده در یکی از بهترین مکان های شهر بیجار امروز به یک مکان فرهنگی بسیار مناسب و در خور شأن و جایگاه مردم این شهرستان شده است که حاصل فعالیت حوزه هنری در این شهرستان است؛ مایه خرسندی است که براساس گزارش ها و آمارهای ارائه شده با استقبال خوبی از سوی مردم نیز مواجه شده که قطعاً باید از آن به بهترین نحوممکن بهره برداری کرد.

وی در ادامه به اهمیت تأثیر نیروی انسانی در هر مجموعه ای اشاره کرد و گفت: وجود نیروی انسانی متخصص می تواند زمینه را برای پیشبرد فعالیت ها در تمامی بخش ها فراهم کند و در همین راستا در سال جاری برنامه ریزی گسترده ای را جهت تقویت این بخش در مرکز طراحی شده است که ان شاء الله بتوانیم با کارهای زیربنایی آموزشی شاهد تقویت و ارتقای سطح کارکنان حوزه هنری در مراکز استانی باشیم.

وی از حمایت های رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان از دفتر شهرستان بیجار به صورت ویژه تقدیر و خاطرنشان کرد: انتظار می رود که با توجه به ظرفیت ها و استعدادهای کم نظیر فرهنگی که در این شهرستان وجود دارد با برنامه ریزی منسجم در پایان سال جاری شاهد عملکرد به مراتب بهتری در شهرستان بیجار باشیم.

امین مرادی رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان در ابتدای این دیدار گزارشی کامل  از فعالیت های صورت گرفته برای راه اندازی و تجهیز دفتر شهرستان بیجار را ارائه کرد و بر حمایت جدی از توسعه برنامه های فرهنگی و هنری در سال جاری در این شهرستان خبر داد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: