• دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 972-4993-5
  • خبرنگار : 68002
  • منبع خبر : گزارش

جانشین قرارگاه پدافند زیستی کشور:

رصد و تقویت زیرساختها از مهمترین عوامل مقابله با تهدیدات زیستی است

جانشین قرارگاه پدافند زیستی کشور با تاکید بر اهمیت موضوع تهدیدات زیستی و مشاهده انواع آن در نقاط مختلف جهان تصریح کرد: در این راستا ما باید سه فعالیت دفاعی خود شامل رصد و تقویت زیرساخت ها، توسعه‌ اقدامات مربوطه و تقویت حوزه‌های تخصصی را در دستور کار خود قرار دهیم.

به گزارش ایسنا منطقه کردستان علی مهدی پور امروز ۲۴ اردیبهشت در همایش منطقه ای«مدیریت پیشگیری و کنترل تهدیدات زیستی و بیولوژیک» که در دانشگاه علوم پزشکی استان کردستان برگزار شد با اشاره به اهمیت بحث پدافند غیرفعال اظهار کرد: انتخاب عنوان این موضوع اقدامی پدافندی در راستای پیش بینی و پیشگیری بوده و امید است دستاوردهای این همایش راهبردی برای انجام فعالیت های آینده در زمینه پدافند غیرفعال باشد.

وی افزود: در صنعت پدافند زیستی حوزه‌های تهدیدات زیستی که در کشور با آن مواجه هستیم به عنوان بحث عمومی زیستی و حوادث زیستی به آن پرداخته می شود.

جانشین قرارگاه پدافند زیستی کشور با اشاره به اینکه تهدیدات زیستی از تهدیدات انسان ساز است و توسط جریان خاصی صورت می گیرد، عنوان کرد: حوادث تهدیدات زیستی عامدانه از طرف حوادث خاص آغاز نمی شود و ممکن است بعد از یک حادثه طبیعی،تبدیل به حوادث زیستی شوند.

وی با اشاره به اینکه تهدیدات مصنوعی و ساختگی زیادی را در نقاط مختلف جهان مشاهده کرده ایم؛ بیان کرد: آنچه امروز با آن سروکار داریم چرخه پدافند زیستی است که باید به صورت اقدامات دسته جمعی و کار جمعی به آن پرداخته شود.

مهدی پور افزود: تهدیدات زیستی اپیدمی گسترده ناشناخته ای است که ممکن است به صورت بیماری‌های آنفولانزا ناشناخته بروز کند.

وی با تاکید بر اهمیت موضوع تهدیدات زیستی و مشاهده انواع آن در نقاط مختلف جهان تصریح کرد: در این راستا ما باید سه فعالیت دفاعی خود شامل رصد و تقویت زیرساخت ها، توسعه‌ اقدامات مربوطه و تقویت حوزه‌های تخصصی را در دستور کار خود قرار دهیم.

جانشین قرارگاه پدافند زیستی کشور اعلام کرد: در  سال ۸۸ دو برنامه ریزی در شورای امنیت ملی بررسی و طرح جامع نظام میکروبی کشور تدوین و در سال ۹۲ قرارگاه پدافند غیرعامل کشور راه اندازی شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: