• دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 972-4893-5
  • خبرنگار : 68002
  • منبع خبر : گزارش


ارائه 8 مقاله برگزیده در همایش منطقه‌ای «مدیریت پیشگیری و کنترل تهدیدات زیستی و بیولوژیک»

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کردستان و دبیر علمی همایش منطقه‌ای «مدیریت پیشگیری و کنترل تهدیدات زیستی و بیولوژیک» گفت: از بین آثار ارسالی به این همایش 8 اثر برای ارائه در این همایش برگزیده شده است.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، هومن قصری، امروز ۲۴ اردیبهشت ماه در همایش منطقه‌ای «مدیریت پیشگیری و کنترل تهدیدات زیستی و بیولوژیک» اظهار کرد: پس از تدوین سند راهبردی پدافند غیرعامل در استان و با توجه به مرزی بودن کردستان و وضعیت کشورهای همسایه و به وجود آمدن مشکلات مزمن تنفسی و وقوع آنفولانزاهای مختلف برگزاری این همایش در دستور کار قرارگاه پدافند غیرفعال استان قرار گرفت.

وی افزود: در راستای فرهنگ سازی برای آماده سازی افکار عمومی باتهدیدات زیستی در ۶ حوزه انسانی، غذا،دام، آب، محیط زیست و منابع طبیعی برگزاری چنین همایش هایی می تواند اقدامی موثر باشد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان کردستان اعلام کرد: مهلت ارسال مقالات به این همایش تا 15 اسفندماه بود که به دلیل استقبال اندیشمندان و نخبگان علمی تا 31 فرودرین ماه تمدید شد.

وی افزود: تا پنجم اردیبهشت ماه جمع بندی کلی آثار صورت گرفته و از بین آثار ارسالی 8 اثر برای ارائه در روز برگزاری همایش برگزیده شد.

قصری،  به محورهای همایش منطقه‌ای «مدیریت پیشگیری و کنترل تهدیدات زیستی و بیولوژیک» اشاره و اعلام کرد: اپیدمولوژی، آشکارسازی و تشخیص، رصد و هشدار سریع تهدیدات زیستی، بیماری های مشترک بین انسان و دام وطیور و تهدیدات زیستی، حفاظت فردی و جمعی در مقابل تهدیدات زیستی، مدیریت تهدیدات بیولوژیکدر مراکز حساسو مرتبط با منابع آب و غذا، آرامش بخشی و مدیریت افکار عمومی و اطلاع رسانی در تهدیدات زیستی، تخلیه و درمان مصدومان حوادث بیولوژیک، رفع آلودگی تدفین و حذف منابع آلودگی زیستی از محورهای این همایش است.

دبیر علمی همایش منطقه‌ای «مدیریت پیشگیری و کنترل تهدیدات زیستی و بیولوژیک» عنوان کرد: نظام سلامت و نقش آن در پدافند غیر عامل در مقابله با پدافند زیستی، تهدیدات زیستی کشاورزی و سلامت جامعه، مدیریت بحران تهدیدات زیستی و اورژانس‌های حوادث زیستی، فرهنگ سازی و آموزش عمومی در پدافند زیستی، کنترل تهدیدات زیستی رد مرزهای زمین و هوایی  از دیگر محورهای این همایش بود.

قصری بحث پدافند غیرعامل را یکی از مسائل بسیار مهم جامعه دانست و بیان کرد: امروزه جنگ الکترونیکی و سایبری بزرگترین ضربه‌ها را به اقتصاد کشور وارد می‌کند.

وی با اشاره به اینکه با توجه به تهدیدات دشمن بحث زیستی و تهدیدات زیستی بسیار خطرناک تر از جنگ با سلاح های شیمیایی است، خاطرنشان کرد: تهدیدات زیستی به ویژه در بحث آلودگی آب و خاک به آسانی حذف نمی شود و اثرات آن سال‌ها بر اقتصاد کشور اثر می‌گذارد. انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: