• یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۲۳:۳۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-6490-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

معاون سلامت سازمان پدافند غیرعامل:

آموزش و پژوهش در بخش پدافند زیستی در اولویت قرار دارد

معاون سلامت سازمان پدافند غیرعامل و جانشین فرمانده قرارگاه پدافند زیستی کشور گفت: یکی از اقدامات پیش روی ما بحث آموزش و پژوهش در بخش پدافند زیستی است که در اولویت ما قرار دارد.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، سردار علی مهدی پور، شامگاه یک شنبه 23 اردیبهشت در کارگروه پدافند غیرعامل حوزه زیستی جهاد کشاورزی استان که در سنندج برگزار شد، اظهار کرد: در 10 سال اخیر الگو و مدل خاصی در بحث زیرساخت‌های پدافند غیرعامل در کشور نداشتیم اما بعد از ابلاغ سیاست‌های کلی نظام به این مسئله بیشتر پرداخته شد.

وی به تدوین و ابلاغ سند جامع پدافند زیستی توسط سازمان پدافند اشاره و تصریح کرد: خوشبختانه وزارت جهاد کشاورزی هم در این بخش ورود پیدا کرده و سند پدافند زیستی را در بخش کشاورزی تهیه کرده است.

معاون سلامت سازمان پدافند غیرعامل همچنین با اشاره به تهیه و ابلاغ آیین نامه مرزبانی زیستی، عنوان کرد: سال گذشته سند راهبردی ذخایر ژنتیکی کشور را هم ابلاغ کردیم که در آن مسایل ژنتیکی در ابعاد مختلفی تهیه شده است.

وی در ادامه تصریح کرد: در بحث رصد و پایش یکی از مشکلات ما این است که رصدخانه نداریم که راه اندازی آن جزو برنامه‌های آتی ماست.

مهدی پور ادامه داد: همچنین یکی از اقدامات پیش روی ما بحث آموزش و پژوهش در پدافند زیستی است که در اولویت ما قرار دارد.

جانشین فرمانده قرارگاه پدافند زیستی کشور افزود: بحث ذخایر ژنتیکی و امنیت غذایی هم یکی دیگر از مواردی است که در این سازمان موردتوجه قرار گرفته است.

وی در پایان تاکید کرد: هر سال یکبار رزمایشی تخصصی باید در استان‌ها برگزار شود تا نقاط ضعف شناسایی و در جهت رفع آنها اقدام شود.

 انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: