• یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۲۳:۳۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-6390-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

رئیس سازمان جهادکشاورزی کردستان:

بخش پدافند غیرعامل نیازمند اختصاص اعتبارات بیشتری است

رئیس سازمان جهادکشاورزی کردستان گفت: بخش پدافند غیرعامل در استان کردستان نیازمند اختصاص اعتبارات بیشتری است.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، خالد جعفری شامگاه یک شنبه 23 اردیبهشت در کارگروه پدافند غیرعامل حوزه زیستی جهاد کشاورزی استان که در سنندج برگزار شد، اظهار کرد: استان کردستان یک استان تاثیرگذار در بخش کشاورزی است که محصولات باغی و زراعی آن در سطح کشور بی نظیر است.

وی افزود: یک میلیون و 230 هزار هکتار اراضی کشاورزی و باغی، 900 هزار هکتار مرتع درجه یک و دو و 370 تا 400 هزار هکتار جنگل در کردستان وجود دارد.

رئیس سازمان جهادکشاورزی کردستان در ادامه عنوان کرد: در سال های 85 و 86 بیشترین تعداد مرغداری‌ها در سطح استان ایجاد کردیم که در حال حاضر در رتبه اول غرب کشور قرار داریم.

وی همچنین به بحث پدافند غیرعامل اشاره و تصریح کرد: در این زمینه باید بیشتر به استان کردستان کمک شود تا اثرگذاری ما در این بخش بیشتر شود.

جعفری گفت: در بحث رصد و پایش و آموزش و پژوهش برنامه‌هایی را در بخش پدافند غیرعامل در اولویت  داریم که قطعا با اختصاص اعتبارات بیشتر فعالیت‌های ما نیز بیشتر خواهد شد.

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهادکشاورزی کردستان هم در ادامه گفت: 720 هزار هکتار سطح زیر کشت در کردستان وجود دارد که 83 درصد از بخش کشاورزی استان دیم بوده و سالانه 600 هزار هکتار گندم و جو و نخود در استان کاشت می شود.

فرید سپری به بررسی میزان تجمع نیترات و سموم شیمایی در محصولاتی همچون سیب زمینی و سبزیجات برگی، انگور، هلو و شلیل و ... با همکاری علوم پزشکی کردستان اشاره و تصریح کرد: سال گذشته عدم تطابق ما 25 درصد بود.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: