• یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-5391-5
  • خبرنگار : 68002
  • منبع خبر : گزارش

هماهنگ کننده پروژه تامین امنیت غذایی ایران ایکاردا در ایران:

ضرورت معرفی پروژه تامین امنیت غذایی ایران ایکاردا به سرمایه گذاران/
تولید پایدارباید با هدف ایجاد بازارهای هدف اجرایی شود

هماهنگ کننده پروژه تامین امنیت غذایی ایران ایکاردا در ایران گفت: ایجاد بازار هدف در راستای رفع دغدغه کشاورزان در عرضه محصولات کشاورزی لازم و ضروری است.
به گزارش ایسنا منطقه کردستان،دکتر عبدالعزیز نیان در بازدید از مزرعه پلاتفرم پروژه تامین امنیت غذایی ایران ایکاردا در کردستان اظهار کرد: انتقال دانش و آخرین یافته های کشاورزی به مزارع یکی از اهداف اجرای پروژه تامین امنیت غذایی ایران ایکاردااست.
وی افزود: افزایش و پایداری تولید در سیستم دیم با اولویت غلات از دیگر اهداف این پروژه در ایران است.
هماهنگ کننده پروژه تامین امنیت غذایی ایران ایکاردا در ایران گفت: اطلاعات و تکنولوژی ها را باید از قفسه های بایگانی بیرون کشیده و با انتقال آنها به کشاورزان و به طور اجرایی در مزارع نسبت به بهرمندی کشاورزان از این علم اقدام کرد.
وی با تاکید بر اینکه متاسفانه آنگونه که انتظار می رود علم و تکنولوژی های کشاورزی به مزارع انتقال داده نشده است عنوان کرد: عدم اعتقاد کشاورزان به یافته های کشاورزی به دلیل نبود بازار مناسب برای عرضه محصولات کشاورزی، عامل اصلی انتقال ندادن تکنولوژی و یافته های علمی کشاورزی به مزارع است.
دکتر عبدالعزیز نیان ادامه داد: علاوه بر محققان باید کشاورزان، عرضه کننده گان نهاده های کشاورزی و کود، کارشناسان مروج وحوزه مکانیزاسیون باید از  این مزارع بازدید و در راستای افزایش بهره وی از امکانات در اختیار اقدام کنند.
وی خاطرنشان کرد: استفاده از ارقام متناسب با شرایط اقلیمی، رعایت تناوب، و افزایش سرمایه گذاری،ترویج دستاوردهای این پروژه از مزیت های اجرای پروژه تامین امنیت غذایی ایران ایکاردااست.
هماهنگ کننده پروژه تامین امنیت غذایی ایران ایکاردا در ایران اذعان کرد: اجرای این پلاتفرمها نوعی تجارت است که باتقویت زنجیره ارزشی سهامداران بخش کشاورزی و کشاورزان دیم زمینه تجارت را فراهم می آورد.
وی ضمن تقدیر از زحمات مدیر این پروژه در کردستان و سازمان جهاد کشاورزی استان خاطرنشان کرد: کردستان کردستان  یکی از ۴ استان پایلوت در اجرای این پروژه است که با بازدید از مزارع آزمایشی اجرای این پروژه با موفقیت انجام شده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: