• یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-5191-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

رئیس آموزش و پرورش استثنایی کردستان خبر داد:

ساخت سالن چند منظوره برای دانش آموزان با نیاز های ویژه در سنندج

رئیس آموزش و پرورش استثنایی کردستان از ساخت سالن چند منظوره اختصاصی دانش آموزان با نیاز های ویژه در مدرسه پارسای سنندج خبر داد .

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، خلیل رنجبر در مراسم اختتامیه نهمین دوره مسابقات فرهنگی ورزشی دانش آموزان با نیازهای ویژه که درسالن همایش معلم اردوگاه شهید سلیمان خاطر سنندج برگزار شد، با اعلام این خبر گفت: با ساخت این سالن جامعه دانش آموزان با نیازهای ویژه استان به جایگاه واقعی خود در حوزه فرهنگی و تربیت بدنی خواهند رسید .

رنجبر افزود: با توجه به کمبود و فرسودگی فضاهای آموزشی برای دانش آموزان با نیازهای ویژه در سنندج همچنین پروژه هشت کلاسه متوسطه حرفه ای پسرانه نوآوران با اختصاص هزینه ای بالغ بر 2 میلیارد تومان درسنندج ساخته خواهد شد .

وی با بیان اینکه تعداد سالن های ورزشی برای بهره مندی دانش آموزان با نیازهای ویژه بسیار کم است، افزود: برای جبران این کمبودها، یکی از خواست های جدی ما در ساخت مدارس جدید، پیش بینی سالن های ورزشی است که دانش آموزان با نیازهای ویژه نیز بتوانند از امکانات و تجهیزات این سالن ها استفاده کنند .

رنجبر همچنین به افتخارات کسب شده مسابقات فرهنگی ورزشی سال گذشته پرداخت و کسب چهار عنوان و مقام تیمی در مسابقات فرهنگی و کسب هفت عنوان و مقام تیمی در مسابقات ورزشی را از اهم موفقیت های کشوری کسب شده عنوان کرد و گفت: این موفقیت ها رشد 20درصدی را نسبت به سال گذشته نشان می دهد .

رئیس آموزش و پرورش استثنایی استان در ادامه گزارشی از روند برگزاری مسابقات ارائه کرد و گفت: در این دوره از مسابقات فرهنگی ورزشی که با حضور 230 نفر از دانش آموزان دختر و پسر با نیاز های ویژه استان برگزار شد، دانش آموزان در 5 رشته ورزشی و 5 رشته فرهنگی با هم به رقابت پرداختند که در پایان این رقابت ها در بخش ورزشی 66 پسر و 33 دخترودر بخش فرهنگی 30 پسر و17دختر به عنوان برترین های استانی معرفی شدند .

رنجبر در پایان از مساعدت و همت مدیر کل آموزش و پرورش کردستان و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان در تامین اعتبار ات لازم جهت ساخت و احداث سالن فرهنگی ورزشی چند منظوره ویژه دانش آموزان با نیازهای ویژه مدرسه پارسا تقدیر و تشکر کرد.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: