• یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 972-4693-5
  • خبرنگار : 68015
  • منبع خبر : گفتگو

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کردستان:

مناظرات علمی دانشجویی پکیجی آماده و علمی از جدیدترین متدهای نظری است

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کردستان گفت: مطالبی که در قالب مناظرات ارائه می شود پکیج های اطلاعاتی آماده ای هستند که می توانند راه گشای بسیاری از مسائل و مباحث روز باشند.

سلیم کریمی در گفتگو با ایسنا، منطقه کردستان با اشاره به اینکه برگزاری مناظرات در اصول قرآنی و اسلامی به خوبی مورد استقبال قرار گرفته است، اظهار کرد: دلیل اهمیت این موضوع در مباحث دینی به خاطر اهمیت ایجاد گفتمان منطقی در راستای ایجاد زمینه تبادل نظرات موافق و مخالف در خصوص موضوعات متنوع است.

وی افزود: زمانی که فرد در قالب مناظره با نظرات مخالف با نظر خود مواجه می شود، گوش دادن فعال را یاد گرفته و این امر خود منجر به تقویت پذیرش انتقاد در وی می شود.

عضو کمیته داوران مسابقات مناظره دانشجویان استان کردستان  ، احترام را دیگر دستاورد مناظرات دانست و گفت: در این پروسه «شنیدن فعال» فرد با گوش دادن به نظرات مخالف و علم به اینکه فرصت نقد یا رد این نظرات را خواهد داشت، علاوه بر افزایش آستانه تحمل در شخص، فرصت سنجش و مقایسه نظرات مختلف با یکدیگر و تشخیص حقانیت یک نظر بر فرد آشکار خواهد شد.

کریمی با اعلام اینکه مناظرات علمی منجر به افزایش بینش طرفین مناظره خواهد شد، ادامه داد: این بینش با مطالعه است که خود ظرفیتی برای بارش فکری منطقی، طبقه بندی شده و قابل تعمیم کسب شده است.

وی با بیان اینکه نتایج این مناظره می تواند در حوزه های مرتبط مورد استفاده قرار گیرد، خاطرنشان کرد: مسئولین مرتبط با موضوعات مختلف با حضور در این نشست های علمی، می توانند در جریان جدیدترین نظرات دانشجویانی که در حال یادگیری و کشف ایده های نو هستند، قرار بگیرند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کردستان تصریح کرد: مطالبی که در قالب مناظرات ارائه می شود پکیج های اطلاعاتی آماده ای هستند که می توانند راه گشای بسیاری از مسائل و مواردی باشند که به عنوان مباحث روز مطرح هستند.

وی با اشاره به اینکه مناظره تمرین زندگی کردن است، خاطرنشان کرد: مجادله و مناظره در مقاطع مختلف زندگی فردی و اجتماعی افراد وجود دارد و این نشست ها پتانسیلی خوب در راستای اجتماعی کردن دانشجویان است.

کریمی در پایان با تأکید بر لزوم عمومی کردن مناظرات علمی دانشجویی از طریق رسانه های جمعی به ویژه تلویزیون، یادآور شد: این مناظرات علمی باید در زمان های مناسب و پرمخاطب به صورت زنده پخش شوند تا بتوان نتایج آن را به گستره وسیع‌تری از جمعیت مخاطبین تعمیم داد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: