• شنبه ۲۲ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۲۳:۵۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 972-4393-5
  • خبرنگار : 68015
  • منبع خبر : گزارش

رئیس بنیاد نخبگان کردستان اعلام کرد:

پروفسور سیداسعد شیخ‌الاسلامی افتخاری سترگ برای جامعه نخبگان است

رئیس بنیاد نخبگان استان کردستان با اشاره به اینکه ماندگاری نام ملت‌ها به واسطه داشتن عالمان و صاحبان قلم است، گفت: تجهیز ملت‌ها به بزرگانی هم‌چون پروفسور سیداسعد شیخ‌الاسلامی است که به آنان قدرت و عزت در سطح بین المللی می‌بخشد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، منطقه کردستان، رحمت صادقی، شامگاه شنبه(22 اردیبهشت) در آیین نکوداشت پروفسور سیداسعد شیخ‌الاسلامی که در دانشگاه کردستان برگزار شد، با اشاره به اینکه پروفسور سیداسعد شیخ‌الاسلامی به واسطه فعالیت‌ها و خدمات ارزنده جایگاه، مقبولیت و مشروعیت ویژه‌ای در میان مردم دارند، اظهار کرد: تأسیس آزمون تشخیص سطح علمی روحانیون اهل سنت برای اعطای مدرک معادل به آنان  و برگزاری آزمون‌های مرتبط و هم‌چنین اعطای مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد به بسیاری از علمای حوزوی اهل سنت از سال 1367 تا کنون، راه را بر روی روحانیوی که در حجره‌ها درس خوانده بودند برای ورود به دانشگاه گشود.

وی افزود: این اقدام خود منشأیی برای خدمت روحانیون به جامعه شد.

رئیس بنیاد نخبگان استان کردستان با بیان اینکه یکی دیگر از اقدامات شایان تقدیر پروفسور سیداسعد شیخ‌الاسلامی تأسیس جایزه سالانه علمی «پروفسور سیداسعد شیخ‌الاسلامی» برای فارغ‌التحصیلان برتر مقاطع کارشناسی ارشد رشته فقه شافعی دانشگاه کردستان است، گفت: از دیدگاه علمی نخبگان دارای سه شاخصه سرآمدی علمی، ارائه خدمات ارزنده به جامعه و مقبولیت و مشروعیت در میان مردم هستند.

وی تصریح کرد: قطع به یقین پروفسور سیداسعد شیخ‌الاسلامی خود مزین به تمامی این ویژگی‌هاست و این خود باعث افتخاری سترگ برای جامعه نخبگان استان کردستان است.

صادقی با بیان اینکه جوانان نیازمند الگوسازی و هویت‌بردار از بزرگانی چون پروفسور سیداسعد شیخ‌الاسلامی هستند، خاطرنشان کرد: برماست که معرفی این الگوهای شاخص را در دستور کار خود قرار دهیم.

وی ماندگار اسم ملت‌ها را به واسطه حضور عالمان و صاحبان قلم در جامعه دانست و یادآور شد: بی شک تجهیز ملت‌ها به بزرگکان است که به آنان قدرت و عزت در عرصه های بین المللی را عطا می کند.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: