• شنبه ۲۲ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۲۳:۵۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-2592-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

نماینده ولی فقیه در کردستان عنوان کرد:

اختصاص بیش از 3200 میلیارد تومان از محل سفر رهبری به کردستان

نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: پروژه های سفر پر خیر و برکت مقام معظم رهبری به کردستان، ابتدا بالغ بر ۸۳۰ میلیارد تومان بود اما تاکنون بیش از سه هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان از این محل به استان اختصاص یافته است.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی شامگاه شنبه(22 اردیبهشت) در دیدار با احزاب و تشکل های سیاسی و اعضای منتخب کمیته های مرکز مطالعات راهبردی دفتر نماینده ولی فقیه در کردستان، ضمن تبریک سالگرد سفر مقام رهبری به استان کردستان در 22 اردیبهشت سال 88، اظهار کرد: پروژه های این سفر پر خیر و برکت ابتدا بالغ بر ۸۳۰ میلیارد تومان بود اما تاکنون بیش از سه هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان از این محل به استان اختصاص یافته است.

وی افزود: خوشبختانه تعدادی از پروژه ها تکمیل و به بهره برداری رسیدند و برخی از پروژه‌ها هم بیشتر از حد انتظار پیشرفت داشتند .

نماینده ولی فقیه در کردستان با بیان اینکه این سفر فقط جنبه اقتصادی نداشته، بلکه جنبه‌های دیگری را هم داشته است، عنوان کرد: سفر رهبری به کردستان، نگاه ها را نسبت به این استان تغییر داد و استان بسیار مطرح شد که حتی جنبه جهانی هم پیدا کرد .

وی با اشاره به اینکه با سفر معظم‌له به کردستان، نگاه امنیتی نسبت به این استان برداشته شد و ایشان نگاه فرهنگی را به کردستان نسبت دادند، گفت: از نتایج این سفر نگاه وحدت آمیزی بود که عملیاتی شد؛ خوشبختانه با سفر ایشان آرامش خاصی بر اینجا حاکم شد و تعاملات خوب و مثبتی به شکل های مختلف صورت گرفته است .

آیت الله حسینی شاهرودی تصریح کرد: از برکات این سفر، رشد فکری و اجتماعی و سیاسی در استان بود که اگر بیشتر با برنامه کار می کردیم سرمایه گذاری‌ها هم در این استان بیشتر می شد.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود به بحث حمایت از کالای ایرانی هم اشاره و ذکر کرد: در بحث حمایت از کالای ایرانی ما بیشتر بحث مصرف را مدنظر قرار می دهیم اما در ابعاد دیگری موضوع حمایت از تولید کالای ایرانی باید مطرح شود.

نماینده ولی فقیه در کردستان ادامه داد: ما ظرفیت های بسیاری را در استان داریم که بسیار ارزشمند هستند؛ اگر این ظرفیت ها تبدیل به کالا شوند ارزش اقتصادی بسیار بالایی را دارند.

وی به ضرورت حمایت از تولیدات داخلی و کالاهای ایرانی تاکید کرد و افزود: حمایت ما باید به گونه ای باشد که تولیدات ما علاوه بر مصرف داخلی به مرحله صادرات هم برسند .

آیت الله شاهرودی با تاکید بر اینکه اگر ما حمایت جدی از کالای داخلی نداشته باشیم بعدا دچار مشکلات جدی خواهیم داشت، خاطرنشان کرد: هم قدرت، هم امکانات و هم نعمت های بزرگی را خداوند به ما داده است و خودمان نیز تکنولوژی آنها را داریم پس باید از این ظرفیت ها در جهت حمایت از کالای داخلی استفاده کنیم.

وی در پایان یادآور شد: اگر در مرکز استان جایی برای عرضه کالاهای داخلی باشد بسیار موثر است زیرا در گذشته نمایشگاه‌هایی که برپا شده، بسیار تاثیرگذار بوده است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: