• شنبه ۲۲ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۲۲:۵۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 972-3994-5
  • خبرنگار : 68015
  • منبع خبر : گزارش

رئیس دانشگاه کردستان:

تکریم بزرگان سنت دیرینه ایرانیان است

رئیس دانشگاه کردستان اظهار کرد: تکریم بزرگان سنت دیرینه دینی، فرهنگی و عرفی ایرانیان است .

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کردستان، فردین اخلاقیان‌طاب شامگاه امروز (شنبه 22 اردیبهشت) در آیین نکوداشت پروفسور سیداسعد شیخ‌الاسلامی که در دانشگاه کردستان برگزار شد، اظهار کرد: به واسطه حضور پروفسور سیداسعد شیخ الاسلامی و برادر فاضلشان در دانشگاه تهران، بسیاری از علمای اهل سنت به دانشگاه تهران راه یافتند و باعث تغییر نگرش در این بُعد شدند .

وی افزود: از آخرین اقدامات پروفسور سیداسعد شیخ الاسلام تأسیس «جایزه سالانه علمی پروفسور اسعد شیخ‌الاسلامی» برای فارغ التحصیلان برتر مقطع کارشناسی ارشد رشته فقه شافعی دانشگاه کردستان است که منجر به تشویق دانشجویان این رشته شده است .

رئیس دانشگاه کردستان با تأکید بر لزوم قدردانی از خدمات اجتماعی، علمی و پژوهشی بزرگان، گفت: با این اقدام می‌توان افق‌های روشن را به جوانان معرفی کرد .

وی با اعلام اینکه عمده‌ترین پیروان فقه شافعی در مناطق کردستان ساکن هستند، ادامه داد: دانشگاه کردستان در راستای تحقق عملکرد تقاضامحور دانشگاهی که مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است این رشته را داراست .

اخلاقیان‌طاب رشته فقه و حقوق شافعی را نقطه عطف دانشگاه‌های تهران و کردستان نامید و خاطرنشان کرد: دانشگاه کردستان به عنوان یکی از دانشگاه‌های مرجع در این رشته شناخته می‌شود که امروز برخود واجب می‌داند که قدردان زحمات پروفسور سیداسعد شیخ الاسلامی در این حوزه باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: