• شنبه ۲۲ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-5790-5
  • خبرنگار : 68017
  • منبع خبر : گزارش

مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی کردستان:

اعزام 1600 تیم پزشکی، بهداشتی و فرهنگی به مناطق محروم کشور

مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی کردستان از اعزام 1600 تیم پزشکی، بهداشتی و فرهنگی به مناطق محروم کشور خبر داد و گفت: ویزیت و درمان رایگان، آموزش بهداشتی و درمانی، جراحی رایگان، اهداء داروی رایگان از جمله اقداماتی است که توسط این تیم‌ها انجام شده است.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، قاسم کاوه در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: حضور مخلصانه پزشکان و پرستاران فداکار و بسيجي در دفاع مقدس که در روزهاي آتش و خون در قالب تيم‌‌هاي اضطراري در خطوط مقدم نبرد، بيمارستان‌ها و درمانگاه‌هاي صحرايي به رفع آلام مجروحان مي‌پرداختند، زمينه‌اي شد تا پس از جنگ تحميلي اين حاملان پيام پايداري و استقامت به عنوان بخشي از بدنه تنومند بسيج، به منظور اعتلاء و اشاعه فرهنگ مقدس و معنوي ايثار و شهادت در جامعه پزشکي و دانشگاهي کشور و ثبت و انتقال تجارب و مواريث گرانبهاي دفاع مقدس گرد هم آيند .

وی افزود: با تشکيل بسيج جامعه پزشکي در سال 74 که با انتخاب و فعاليت نخستين شوراي مرکزي بسيج جامعه پزشکي همراه بود، اين حرکت ارزشمند سرعت و توان بيشتري کسب کرد و از آن تاريخ تاکنون فعاليت چشمگيري در عرصه‌‌هاي کارشناسي حوزه سلامت، علمي، بهداشتي، درماني و فرهنگي توسط بسيج جامعه پزشکي صورت پذيرفته است .

مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی استان عنوان کرد: هم اکنون بسيج جامعه پزشكي با بهره گيري از تعداد بي شماري از نخبگان و اساتيد گروه پزشكي و پيراپزشكي كه در شوراي مركزي و شوراهاي بسيج جامعه پزشكي استانها گرد هم آمده‌اند، جهت سياستگذاري و ارزيابي برنامه‌ها و فعاليتها در مسير اهداف مشخص شده، استفاده مي‌کند.

وی تصریح کرد: سازمان  بسيج جامعه پزشکي سپاه بیت المقدس استان کردستان در حال حاضر فعاليت‌هاي خود را در زمينه‌هاي مختلف فرهنگي و امداد و درمان و ... در مراکز آموزشي، بهداشتي، درماني زير مجموعه دانشگاه دنبال مي‌کند .

کاوه اعلام کرد: ارائه خدمات بهداشتی، درمانی و تخصصی با استقرار28 مورد بیمارستان   صحرائی در مناطق محروم استان با اجرای ویزیت عمومی برای 89 هزار و 235 نفر، ویزیت تخصصی برای45 هزار و 380 نفر، خدمات داندانپزشکی برای 5152  نفر، خدمات پاراکلینیک برای 28 هزار و 290 نفر از جمله اقدامات بسیج جامعه پزشکی بوده است.

وی همچنین جراحی 850  نفر، خدمات پرستاری و پیراپزشکی برای 32 هزار و 185 نفر، اعزام به مراکز تخصصی جهت درمانهای تکمیلی برای712 نفر و انجام آموزش‌های فرهنگی و بهداشتی برای28 هزار و 692 نفر از دیگر اقدامات انجام شده بسیج پزشکی کردستان عنوان کرد.

مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی استان ادامه داد: ارائه خدمات درمانی تخصصی از طریق راه‌اندازی 25 مورد بیمارستان ثابت و تک تخصصی با شناسایی بیش از ده هزار نفر که 5621   نفر از آنها ویزیت تخصصی و بیش از 1800 نفر نیز عمل جراحی صورت گرفته است .

وی انجام طرح سنجش سلامت دانش آموزان در بیش از 2500 مدرسه مناطق محروم با ویزیت و معاینه رایگان سه هزار و 523 دانش آموز و ارائه خدمات بهداشتی به 20 هزار و 195 نفر را از دیگر اقدامات انجام شده اعلام کرد.

مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی استان همچنین از اعزام 1600 تیم پزشکی و بهداشتی و فرهنگی به مناطق محروم کشور خبر داد و گفت: ویزیت و درمان رایگان، آموزش بهداشتی و درمانی، جراحی رایگان، اهداء داروی رایگان از جمله اقداماتی است که توسط این تیم‌ها انجام شده است .

وی در پایان یادآور شد: اعزام 3 تیم پزشکی متخصص به مناطق کم برخوردار شمال عراق (خائفین، حلبچه و اردوگاه اربیل شامل تخصصهای داخلی، زنان، کودکان،  چشم پزشک، مغز و اعصاب، قلب و عروق نیز صورت گرفته است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: