• چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۲۰:۳۲
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 972-2695-5
  • خبرنگار : 68018
  • منبع خبر : ----

رئیس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی

400 دیواره سنگ‌نوردی در کشور احداث و راه اندازی شده است

رئیس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی از وجود 400 دیواره سنگ‌نوردی در کشور خبر داد و گفت: در سال گذشته 70 درصد از بودجه‌های فدراسیون صرف صعودهای ورزشی شد و 30 درصد به بحث کوهنوردی اختصاص یافت .

به گزارش ایسنا منطقه کردستان، رضا زارع چهارشنبه 19 اردیبهشت ماه در مجمع سالیانه هیأت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان کردستان، اظهار کرد: در سال گذشته 70 درصد از بودجه‌های فدراسیون صرف صعودهای ورزشی شد که 30 درصد آن به بحث کوهنوردی اختصاص یافت .

وی با اشاره به اینکه استعدادیابی مربیان در 15 استان کشور در حال اجرا است، عنوان کرد: بحث استعدادیابی در ورزش بین جامعه ورزشی و حتی رسانه‌ها جا افتاده است .

زارع با اشاره به اینکه  در کشور ما 400 دیواره نصب شده است، گفت: دیواره های تمرینی در استان ها یک زیر ساخت واجب برای این رشته است و هر شهرستانی این دیواره را نصب کند فدراسیون به صورت فاکتوری هزینه آنرا پرداخت خواهد کرد.

رئیس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی با بیان این مهم که در خصوص آموزش تلاش های زیادی شده است، گفت: در بحث آموزش فدراسیون کوهنوردی حساسیت بالایی دارد و با افرادی که در این زمینه خلاف ظوابط فدراسیون عمل کنند برخورد خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه  در حال حاضر 5 هزار مربی در سطح کشور فعالیت می کنند، ذکر کرد: آمار آموزشی فدراسیون کوهنوردی 23 هزار نفر است و در این زمینه در بین فدراسیون‌های کشور جایگاه بالایی داریم .

زارع  گفت:کردستان در بحث آموزش در سال گذشته بالغ بر 501 نفر را مورد آموزش قرار داده است و در در جایگاه یازدهم قرار گرفته و این موضوع قابل توجه است و نباید به راحتی از کنار آن گذشت .

رئیس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی با بیان اینکه از تمام فعالیت‌های هیأت استانی و شهرستانی تقدیر می‌کنم،خاطرنشان کرد: هیئت در این دوره کارهای خوبی انجام داده که قابل قیاس با هیئت‌های گذشته نیست و لی انتظار داریم که فعالیت های خود را بیشتر کنند چون این استان ظرفیت بالای در زمینه کوهنوردی دارد .

وی خاطرنشان کرد: اگر ضعفی در بحث حمایت داریم به دلیل مشکلات اقتصادی است هیأت نباید از کوه پیمایی فاصله بگیرد چون کردستان ظرفیت‌های خوبی دارد که می‌تواند در بحث گردشگری ورزشی دوره‌های فدراسیون را هم جذب خود کند .

وی با بیان اینکه فدراسیون بودجه زیادی ندارد ولی سعی خواهیم کرد سالانه حداقل یک همایش برای بانوان برگزار کنیم، گفت: 64 هزار بیمه شده ورزش کوهنوردی داریم و 25 هزار نفر در حال حاضر اعضای سایت فدراسیون هستند .

زارع با تاکید بر اینکه بحث آموزش به عنوان یکی از مهم‌ترین اولویت‌های فدراسیون به صورت ویژه مورد توجه قرار گرفته است، یادآور شد: 23 هزار آموزش در سال گذشته انجام شده است که در سال 95 این میزان 21 هزار نفر بود .

در ادامه این نشست ع لی فتح الله زاده گفت: استان کردستان به دلیل ارتفاعات و نزدیکی شهر ها به کوه ها مزیت خوبی برای رشته کوهنوردی دارد .

معاون توسعه ورزش قهرمانی اداره کل ورزش و جوانان استان کردستان عنوان کرد: به دلیل نزدیکی شهر ها به کوه ها مردم به صورت خود جوش در کوه ها حاضر خواهند شد و این رشته را مورد توجه قرار میدهند .

وی با بیان اینکه شش باشگاه کوهنوردی در کردستان فعال است، گفت: دو هزار و ۶۲۷ نفر کوهنورد بیمه شده در استان وجود دارد که از این میزان یک هزار و ۴۶۴ نفر آقایان و یک هزار ۱۶۳ نفر بانوان در رشته کوهنوردی فعالیت دارند .

فتح الله زاده یادآور شد: هیات کوهنوردی تنها به کوه خلاصه نمی شود و رشته های مختلف از جمله سنگ نوردی صخره نوردی و غیره را شامل می شود که باید فعال شوند .

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: