• چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-4891-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان:

فعال کردن بنگاه‌های تولیدی داخلی یکی از راهکارهای تحقق شعار سال است

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان به نامگذاری امسال به نام سال حمایت از کالای ایرانی از سوی مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: همه سازوکارها و برنامه ها باید در راستای تحقق این شعار به کار گرفته شود که یکی از راه های نیل و تحقق این هدف فعال کردن بنگاه های تولیدی برای ساخت کالاها و برندهای با کیفیت و مشتری پسند در داخل و خارج کشور است.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، حسین فیروزی در شصت و دومین کارگروه تسهیل ورفع موانع تولید استان کردستان که با هدف حمایت از بنگاه های تولیدی دارای مشکل و در راستای حمایت از کالای ایرانی و افزایش اشتغال برگزار شد؛ واحدهای تولیدی را نیازمند حمایت بانک ها در جهت افزایش اشتغال و حفظ شغل های موجود ارزیابی کرد .

وی حمایت از واحدهای تولیدی دارای مشکل را امری ضروری دانست و گفت : با توجه به شرایط موجود کشور و استان می طلبد بانک ها به واحدهای تولیدی دارای مشکل در جهت افزایش اشتغال و رونق اقتصادی کمک و مساعدت بیشتری داشته باشند .

معاون اقتصادی استاندار کردستان با بیان اینکه صاحبان واحدهای تولیدی نیز باید در قبال تعهدات خود به بانک ها مسئولیت پذیری بیشتری داشته باشند، عنوان کرد: بانک ها نیز بر اساس اصول و قواعدی اداره می شوند و اگر در سیستم بانکی اشکالی پیدا شود، دیگر مسایل اقتصادی دچار مشکل می شوند .

وی اضافه کرد: لازم است دریافت کنندگان تسهیلات بانکی برای واحدهای تولیدی در صورت توان و در موعد مقرر به وظایف و تعهدات خود در قبال بانک ها عمل کنند تا بانک‌ها نیز بتوانند از آن محل به طرح های بیشتری تسهیلات و سرمایه در گردش اعطا کنند که این مسئله حتما به نفع تولید و ایجاد اشتغال بیشتر است .

فیروزی در ادامه سخنان خود به نامگذاری امسال به نام سال حمایت از کالای ایرانی از سوی مقام معظم رهبری اشاره و تصریح کرد: همه سازوکارها و برنامه ها باید در راستای تحقق این شعار به کار گرفته شود که یکی از راه های نیل و تحقق این هدف فعال کردن بنگاه های تولیدی برای ساخت کالاها و برندهای با کیفیت و مشتری پسند در داخل و خارج کشور است .

وی خاطرنشان کرد: در استان کردستان واحدهای تولیدی ارزشمندی وجود دارند که با حمایت از آنها هم کالای با کیفیت تولید شده و هم فرصت های نوینی برای اشتغال جوانان ایجاد می شود .

در این جلسه مشکلات چند واحد تولیدی در بخش  صنعت مورد بحث و بررسی قرار گرفت که از جمله مشکلات این واحدهای تولیدی دریافت تسهیلات سرمایه در گردش و تسهیلات مربوط به بازسازی و نوسازی بود و تصمیمات مهمی در این راستا اتخاذ و به بانک های عامل تاکید شد در این خصوص اقدامات موثر را انجام دهند.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: