• چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 972-3694-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گفتگو

در سنندج؛

نخستین کنفرانس ملی باستان شناسی هورامان برگزار می‌شود

مدیرکل میراث فرهنگی استان کردستان از برگزاری نخستین کنفراس ملی باستان شناسی هورامان در سنندج خبر داد .

سید محسن علوی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه کردستان، اظهار کرد: نخستین کنفرانس ملی باستان شناسی هورامان، روز یکشنبه 23 اردیبهشت در دانشگاه کردستان برگزار می شود.

وی در این باره اظهار گفت: هدف از برگزاری این کنفرانس ملی ارائه نتایج پژوهش های باستان شناسی نجات بخشی در محدوده سد داریان در شهرستان سروآباد است .

مدیرکل میراث فرهنگی کردستان عنوان کرد: در این کنفرانس 12 سخنرانی ارائه می شود که به کشفیات دوره های مختلف باستان شناسی از دوران پارینه سنگی، دوره های روستانشینی و عصرآهن تا سده های اخیر می پردازند؛ علاوه بر این، نتایج بررسی های زمین شناسی، زمین ریخت شناسی و قوم باستانشناسی که در محدوده سد داریان انجام شده نیز ارائه می شود .

وی با مهم ارزیابی کردن این کنفراس ملی در راستای معرفی منطقه هورامان و استان، افزود: در این کنفرانس رئیس پژوهشکده باستان شناسی پژوهشگاه میراث فرهنگی و رئیس کل موزه ملی ایران و پژوهشگرانی از بخش های مختلف سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و سایر مراکز پژوهشی کشور حضور خواهند داشت .

علوی خاطرنشان کرد: این کنفرانس با همت اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان سنندج و با همکاری پژوهشکده باستانشناسی، پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، موزه ملی ایران، شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران، پژوهشکده کردستان شناسی و دانشگاه کردستان برگزار می شود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: