• سه شنبه ۱۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-4290-5
  • خبرنگار : 68002
  • منبع خبر : گزارش

ضرورت ایجاد فضای مناسب برای زیست بهتر در جامعه/با بزک سازی فضای فیزیکی به جایی نمی رسیم

معاون برنامه ریزی و توسعه  استان کردستان گفت: هدف اصلی توسعه و پیش بردن جامعه فراهم کردن زمینه مساعد رشد برای همه اقشار جامعه به صورت برابر است که متاسفانه  مورد غفلت واقع شده و بیشتر به بزک سازی جامعه پرداخته ایم.

به گزارش ایسنا منطقه کردستان، بهرام نصرالهی زاده امروز ۱۸ اردیبهشت در کارگروه تخصصی ارتقاء اجتماعی، فرهنگی و سلامت استان کردستان با تاکید بر اینکه فرآیند توسعه و ارتقاء فضای فیزیکی باید در خدمت توسعه  باشد اظهار کرد: بزک کردن جامعه به تدریج موجب افزایش نابرابری هایی چون حاشیه نشینی و سکونتگاه‌های غیررسمی شده و انسانها را در یک رقابت قرار می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه عدالت ایجاب می‌کند که توانمندسازی باید برای همه افرادجامعه به صورت برابر باشد بیان کرد: ما باید با فرآیند برنامه‌ریزی،توسعه‌ را بر اساس انسانی تر شدن جامعه بنا نهیم.

معاون برنامه ریزی و توسعه استانداری کردستان عنوان کرد: وجود رویه دولت محور کردن حل مشکلات اجتماعی همه بنیان ها را نابود می‌کند، لذا مشارکت شهروندان و مردم در این زمینه و برای دستیابی به اهداف بهتری در جامعه یک ضرورت است.

وی با تاکید بر اینکه وظایف دولت و تک تک شهروندان باید تعریف و مشخص باشد بیان کرد: وظیفه دولت در زمینه مرتفع کردن مسائل اجتماعی تدوین برنامه های توسعه و تقویت زیرساخت هاست که کوتاهی در این راستا محسوس است.

نصراللهی زاده تصریح کرد: فراهم کردن شرایط برای زیست مناسب تر در جامعه کنونی کاملا ضروری و ملموس است و ما برای تحقق این مهم ابتدا باید درک درستی از این مسئله داشته و با اولویت بندی و هزینه کرد درست و بهره مندی از  نقش موثر مشارکت مردمی به اهداف مطلوب دست یابیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: