• سه شنبه ۱۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-4090-5
  • خبرنگار : 68018
  • منبع خبر : گزارش

فرماندار شهرستان مریوان خبر داد؛

تدوین 17 بسته سرمایه گذاری در دریاچه زریوار

فرماندار مریوان گفت: در خصوص توسعه گردشگری در مریوان 17 بسته سرمایه گذاری تدوین و سرمایه گذاران موظف هستند که تا 7 ماه آینده تعدادی از این بسته ها را آماده کنند.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، محمد شفیعی شامگاه روز دوشنبه 17 اردیبشت در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن اشاره به اینکه مریوان ظرفیت های فراوانی برای گردشگری دارد، اظهار کرد: در گذشته 12 دستگاه اجرایی هرکدام در دریاچه زریوار فعالیت می کردند و به گونه ای مدیریت واحدی نداشت ولی حال با توجه به جلسات برگزار شده مدیریت واحد این جاذبه توریستی بر عهده فرماندار است.

وی افزود: برنامه ریزی های خوبی برای توسعه گردشگر در مریوان انجام شده است و در همین راستا 17 بسته سرمایه گذاری از جمله ورزش های آبی، پالاگلایدر و غیره تدوین شده و قرار است سرمایه گذاران تا 7 ماهه آینده تعدادی از این بسته ها را فراهم کنند.

شفیعی به مسئله جشنواره ماهیگری مریوان اشاره و ذکر کرد: در راستای شناساندن مریوان به عنوان یک شهر توریستی قرار است در جمعه 21 اردیبهشت  فستیوال بین المللی ماهیگیری که یک روز بانشاط اجتماعی برای این شهر است برگزار شود.

فرماندار مریوان ضمن اشاره به اینکه در این جشنواره شرکت کنندگان خارجی حضور دارند، گفت: این جشنواره مهم شور نشاط اجتماعی و توسعه گردشگری را به همراه دارد و در این زمینه در روز برگزاری برنامه های متعددی اجرا و به مدت 37 دقیقه این مراسم از شبکه یک به صورت تولیدی پخش خواهد شد.

شفیعی با اشاره به اینکه در حاشیه جشنواره ماهیگیری برنامه هایی از جمله طناب کشی، پرواز بادبادک ، پالاگلایدر سواری و مسابقه عکاسی برای حاضرین اجرا می شود، ذکر کرد: در روز جشنوار ماهی گیری، پخت رایگان ماهی، آموزش پخت و نمایشگاه صنایع دستی این دیار برای شرکت کنندگان دردسترس است و امیدواریم با این کار صنعت توریست را در مریوان توسعه بدهیم.

وی با اشاره به اینکه در این جشنواره موسیقی اصیل کُردی نیز برگزار می شود، افزود: تعدادی ماهی گیر حرفه ای در این فستیوال بین المللی حضور دارند که پس از صید ماهی آن را به آب می اندازند تا با این عمل فرهنگسازی در این خصوص انجام داده باشند.

فرماندار مریوان از حضور تقریبا 10 کشور در این جشنواره خبر داد و گفت: با توجه به اعلام فدراسیون 700 نفر در این مراسم شرکت خواهند کرد، ولی پیش بینی هیات اجرایی استان تعداد شرکت کنندگان نیز به بالای 1 هزار نفر خواهد رسید.

شفیعی با تاکیید بر این مهم که مهمان های خارجی سفیران خوبی برای جذب توریست در این دیار هستند، خاطرنشان کرد: بر همین اساس برنامه های متعددی از جمله آفرود سواری و بازدید از جاذبه های مریوان برای مهمان های خارجی در نظر گرفته شده است و تمامی هزینه اسکان این افراد به همراه خورد و خوراک نیز رایگان می باشد.

گفتنی است: جشنواره ماهیگیری مریوان در روز جمعه 21 اردیبشت در دریاچه مریوان و با قلاب انجام و برای عموم به صورت رایگان برگزار می شود.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: