• دوشنبه ۱۷ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۲۳:۰۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-3990-5
  • خبرنگار : 68018
  • منبع خبر : گزارش

اولین روستای بدون بیکار در کردستان به بهره‌برداری رسید

روستای چور از توابع شهرستان مریوان به عنوان اولین روستای بدون بیکار با حضور مسئولین استانی و شهرستانی به همت صندوق کارآفرینی امید به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، محمد شفیعی دوشنبه 17 اردیبهشت در مراسم بهره برداری از اولین روستای بدون بیکار در استان کردستان، اظهار کرد: در روستای چور زنان مشغول به فعالیت های خانگی و ساخت صنایع دستی هستند ولی متاسفانه محصولات این افراد بازار فروش ندارد.

وی با بیان این مهم که روستای چور فاقد گردشگر است، عنوان کرد: برای این که این روستا و محصولات آن را بیشتر بشناسیم باید برای آن تبلیغ و آنرا به جامعه بشناسانیم.

فرماندار مریوان افزود: در هفته جاری جشنواره ماهی گیری در دریاچه زریوار برگزار خواهد شد و بر همین اساس برای اهالی روستای چور چند غرفه در نظر خواهیم گرفت تا بتوانند اجناس خود را به فروش برسانند.

شفیعی ضمن اشاره به اینکه باید اشتغال را در روستاها پایدار کنیم، گفت: با راهداری رایزنی های انجام خواهیم داد تا بتوانیم از اول روستا مکانی را به عنوان یک نمایشگاه دائمی ایجاد کنیم.

در ادامه این مراسم برهان صلواتی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با بیان اینکه یکی از برنامه های نظام و دولت اشتغال پایدار در روستاها است، گفت: امروزه تمامی دستگاه های اجرای مکلف هستند که برنامه خود را در راستای اشتغال برنامه ریزی کنند.

وی گفت: اگر به اشتغال در روستاها توجه جدی نشود حاشیه نشیی در شهر ها افزایش پیدا می کند و افزایش این مهم باعث معضلات اجتماعی خواهد شد.

صلواتی افزود: امروزه اشتغال به عنوان یک دغدغده مطرح است و بر همین اساس 260 میلیارد تومان اعتبار تخصیص داده شده است و  از این مهم 200 میلیارد تومان طرح به بانکها ارجاع داده شده است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن اشاره به اینکه در روستاها مشکل فروش وجود دارد، افزود: با هماهنگی سازمان فنی و حرفه ای استان در صدد هستیم که کارگاه هایی در خصوص نیاز محوری برای روستاییان برپا کنیم.

فرزان عزت پور مدیر عامل صندوق کارآفرینی امید نیز در این مراسم بیان کرد: روستای چور اولین روستایی است که در استان کردستان به عنوان روستای بدون بیکار به بهره برداری رسیده است و در همین راستا نیز 4 روستای دیگر تا پایان سال با عنوان همین طرح به بهره برداری خواهد رسید.

وی گفت: در چند سال اخیر استراتژی صندوق کارآفرینی امید از فرد محور به طرح محور تغیر کرده است و بر همین اساس طرحها به صورت فنی ارزیابی و بررسی خواهد شد.

مدیر عامل صندوق کارآفرینی امید با اشاره به اینکه طرح صندوق زنان روستایی در چور اجرایی شده است، بیان کرد: صندوق کارآفرینی امید برای حمایت از روستاییان یک میلیارد و 880 میلیون تومان برای 115 طرح پرداخت کرده است و به دنبال آن پشتیبان از این طرح ها انجام شده است.

 

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: