• یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-4291-5
  • خبرنگار : 68015
  • منبع خبر : گفتگو

رییس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان خبر داد:

جریمه 106میلیون و787 هزار ریالی واحدهای صنفی متخلف در کردستان

رییس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان با اشاره به اینکه طی ماه جاری بالغ بر دو هزار و 46 مورد بازرسی از واحدهای صنفی و غیرصنفی در سطح بازار صورت گرفته است، گفت: پس از بازرسی‌های انجام شده و احراز تخلف در مجموع 106 میلیون و 787 هزار و 600 هزار ریال جریمه برای متخلفان در نظر گرفته شد.

فرزاد سردارزاده در گفت و گو با ایسنا، منطقه کردستان با اشاره به اینکه طی ماه جاری بالغ بر دو هزار و 46 مورد بازرسی از واحدهای صنفی و غیرصنفی فعال در سطح بازار استان انجام شده است، اظهار کرد: طی این بازرسی‌ها 65 مورد تخلف محرز و 54 فقره پرونده در این خصوص تشکیل شد.

وی با بیان اینکه عمده تخلفات اصناف در خصوص گرانفروشی، کم‌فروشی و عدم درج تراکت قیمت بوده است، افزود: متخلفان در این پرونده‌ها در مجموع 106میلیون و787 هزار و 600 هزار ریال جریمه شدند.

رییس اداره بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان با تأکید بر اینکه شماره تلفن 124 به صورت 24 ساعته آماده دریافت گزارشات مردمی است، خاطرنشان کرد: در اردیبهشت ماه جاری از طریق ستاد خبری ادارات صنعت، معدن و تجارت شهرستان‌های استان 82 مورد گزارش مردمی دریافت شد که پس از رسیدگی به آنها 25 مورد تخلف محرز شد و پس از تشکیل پرونده به تعزیرات حکومتی معرفی شدند.

سردارزاده در پایان ضمن درخواست از شهروندان مبنی بر ارائه گزارش واحدهای اقتصادی متخلف، یادآور شد: با توجه به نزدیک شدن به ماه مبارک رمضان و لزوم نظارت بر بازار، شهروندان از دو طریق مراجعه حضوری به ادارات تابعه در شهرستانها و یا مرکز استان و یا از طریق تماس با شماره 124 نسبت به معرفی متخلفین اقدام نمایند.  


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: