• یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-3791-5
  • خبرنگار : 68015
  • منبع خبر : گزارش

ارائه دلار در کردستان تنها از طریق بانک ملی صورت می‌پذیرد/صرافی‌ها دلار و یورو نمی‌فروشند

در کردستان تنها مرجع رسمی که از جانب صرافی‌ها برای تهیه دلار معرفی می‌شود، بانک ملی است.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان؛ در میدان انقلاب تا حد فاصل چهارراه شهدا که یکی از مراکز اصلی مبادله ارزهای خارجی در استان است، صرافی‌ها نرخ رسمی دلار و یورو را از تابلوهایشان حذف کرده‌اند و تنها راه تهیه دلار را خرید از طریق بانک ملی مرکزی اعلام می‌کنند.

هر چند دولت «نرخ هر دلار آمریکا را 4200 تومان اعلام کرده و گفته خرید و فروش خارج از سامانه‌های مورد تأیید دولت، قاچاق ارز محسوب می شود»، بازاری ساکت در حوزه تبادلات ارزی در کردستان حاکم شده است، این در حالی است که طی چند روز گذشته فروش هم‌چنان در صرافی‌ها متوقف شده است.

طبق اعلام بانک ملی شعبه انقلاب سنندج نیز، خرید دلار و یورو دولتی با داشتن مدارک مسافری از جمله ویزا، پاسپورت و بلیت امکان‌پذیر است و ارائه ارز در فرودگاه صورت خواهد پذیرفت.

بر اساس آنچه صرافی‌ها اعلام می‌دارند، درحال حاضر امکان تهیه ارز مسافرتی برای مسافران هم وجود ندارد و صرافی‌ها این دو ارز مهم را عرضه نمی‌کنند.

در بازار سکه کردستان، ‌سکه تمام یک میلیون و 966 هزار تومان خریده و دو میلیون و 191 هزار تومان فروخته، نیم سکه 936 هزار تومان خریده و یک میلیون و 61 هزار تومان فروخته و ربع سکه 587 هزار تومان و 626 هزار تومان خرید و فروش می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: