• یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 972-2894-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان:

کردستان در شاخص های آموزشی رتبه پنجم کشوری را داراست

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان گفت: آموزش و پرورش استان کردستان در مجموع در کلیه شاخص های آموزشی و عملکردی رتبه پنجم را بین ۳۲ استان کشور داراست.
به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، رشید قربانی، امروز یک شنبه در مراسم استانی هفته نکوداشت مقام معلم که با حضور مسئولان در سالن همایش اردوگاه سلیمان خاطر سنندج برگزار شد، اظهار کرد: در سال ۸۳ یک مطالعه میدانی در مورد دیدگاه مردم نسبت به اقشار مختلف جامعه صورت گرفت که معلمان در صدر نتیجه این مطالعه قرار گرفتند.
وی افزود: سه سال پیش و با گذشت ۱۰ سال از مطالعه قبلی، مجددا یک مطالعه دیگر هم در همین زمینه صورت گرفت که باز هم قشر معلم در رتبه اول اعتماد پذیری قرار داشت که این جایگاه والای معلمان را در جامعه نشان می دهد.
مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان در ادامه به توانمندی های معلمان کردستانی اشاره و عنوان کرد: معلمان کردستانی در آزمون و مسابقاتی که سالانه برای دروس برگزار می شود همواره رتبه های برتر کشوری را کسب کرده اند.
وی ادامه داد: استان کردستان به لحاظ دارا بودن امکانات فیزیکی از جمله فضای آموزشی و کانون ها و اردوگاه ها در رتبه های ۲۰ تا ۲۸ کشوری قرار دارد اما در شاخص های عملکردی همواره تک رقمی بوده و بهترین عملکرد را داشته است.
قربانی افزود: به عنوان مثال آموزش و پرورش کردستان در المپیاد نانو رتبه اول کشور، در جشنواره خوارزمی رتبه سوم کشور، در مسابقات فنی و حرفه ای رتبه سوم، در مسابقات ورزشی رتبه ششم، در پرسش مهر ریاست جمهوری رتبه اول و در پوشش تحصیلی هم رتبه های اول و دوم را کسب کرده است.
وی اعلام کرد: آموزش و پرورش استان کردستان در مجموع در کلیه شاخص های آموزشی و عملکردی رتبه پنجم را بین ۳۲ استان کشور دارد.
مدیرکل آموزش و پرورش در پایان با اشاره به اینکه معلمان کردستانی بسیار پرتلاش و دلسوزانه مشغول فعالیت هستند، خاطرنشان کرد: سعی کرده ایم در حد توان هم امکانات رفاهی و وام و ... را در اختیار معلمان استان قرار دهیم و در راستا افداماتی را در دستور کار داریم.
در ادامه، "حمدی ردایی" معلم برگزیده کشوری از استان کردستان پشت تریبون حاضر شد و به بیام مطالبات صنفی قشر معلمان پرداخت.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: