• شنبه ۱۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-3691-5
  • خبرنگار : 68017
  • منبع خبر : گزارش

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان خبر داد:

تجهیز انبارهای نگهداری محصولات کشاورزی به سامانه ثبت ورود و خروج

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان گفت: در انبارها و سردخانه های محصولات کشاورزی ورود و خروج محصولات ثبت می شود و هیچ انباری بدون ثبت، محصولات کشاورزی را نگهداری نمی کند.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، شهریار حنیفی در اولین جلسه ستاد پایش قاچاق محصولات کشاورزی در سال ۹۷ ، اظهار کرد: 81 مورد از پرونده‌های قاچاق در سال جاری به قاچاق محصولات کشاورزی اختصاص دارد.

وی افزود: با توجه به اقدامات انجام شده در سال گذشته در راستای استعلام کالاهای مکشوفه ۸۱ مورد پرونده از این استعلام‌ها به محصولات باغی و خشک بار اختصاص دارد که انتظار می‌رود در سال جاری کارشناسان این بخش با رویت نمونه‌های کشف شده نسبت به اتخاذ تصمیمات صحیح اقدام کنند.

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان تاکید کرد: یکی از موارد مهم برای جلوگیری از قاچاق سموم و کودهای کشاورزی، بازدید از فروشگاه‌های توزیع سموم کشاورزی می‌باشد که ۶۰مورد بازدیددر این مورد  انجام شده است.

وی ادامه داد: برای جلوگیری از ورود گل و گیاه بدون مجوز از مراکز عرضه و همچنین  میادین میوه و تره بار به طور منظم بازدیدهایی به عمل آمده و هم اکنون نیز این بازدیدها ادامه دارد.

حنیفی خاطرنشان کرد: در راستای جلوگیری از قاچاق سوخت، با اطلاع رسانی‌های انجام شده تخصیص سوخت برای کشاورزان جهت استفاده در ماشین های کشاورزی و چاه‌های آب منوط بر ثبت نام در سامانه‌های اعلام شده، است در غیر این صورت سوخت تخصیص داده نمی‌شود.

وی خاطرنشان کرد: برای دریافت سوخت تراکتورها سامانه (اگری) و تهیه سوخت چاه‌های آب به سامانه(پنجره واحد) که به تجارت آسان شرکت پخش فراورده‌های نفتی متصل می‌باشد، امکان پذیر است.

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان یادآور شد: در استان کردستان به منظور تخصیص سوخت به ماشین آلات کشاورزی پلاک گذاری ۵۷۱۸ دستگاه تراکتور انجام شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: