• شنبه ۱۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۸
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 972-1492-5
  • خبرنگار : 68002
  • منبع خبر : نهادهای انقلابی

دادگستری کردستان در بیانیه ای تشریح کرد:

جزییات محاکمه و صدور حکم "رامین حسین‌پناهی"

اخیراً در شبکه‌های اجتماعی اخباری کذب در مورد یکی از اعضای گروهک تروریستی به‌نام "رامین حسین‌پناهی" مبنی بر اینکه وی فعال مدنی بوده انتشار یافته است .

به گزار ش ایسنا منطقه کردستان ، دادگستری استان کردستان بیانیه ای در خصوص پرونده "رامین حسین‌پناهی" از اعضای گروهک تروریستی کومله را انتشار کرد که متن آن به‌شرح زیر است .

بسم الله الرحمن الرحیم

امروزه دشمنان نظام اسلامی از هر فرصت و ظرفیتی، به‌خصوص فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی برای پیشبرد مقاصد شوم خود استفاده و سعی می‌کنند اقدامات خرابکارانه و تروریستی خود را زیر پوشش‌های حقوق بشری و فعالیت مدنی به جامعه القاء نمایند.

بر اساس مدارک مستند، وی سال‌ها قبل از دستگیری تحت تأثیر برادرانش که عضو گروهک تروریستی کومله می‌باشند جذب این گروهک شده و برای آن‌ها در داخل کشور فعالیت‌هایی داشته است. حسین‌پناهی در اردیبهشت ماه سال 1394 به‌صورت غیرقانونی از کشور خارج و به این گروه می‌پیوندد و پس از گذراندن دوره‌های ضدامنیتی در قالب یک تیم نظامی برای انجام اقدامات تروریستی و ترور شهروندان در تیر ماه 1396 به داخل کشور اعزام که در درگیری با نیرو‌های نظامی سه نفر از عناصر نظامی گروهک کشته می‌شوند و وی نیز دستگیر می‌شود .

هنگام دستگیری، وی مسلح به سلاح کلاش، اسلحه کمری و نارنجک بوده است، در تحقیقات اقرار به ورود مسلحانه و درگیری با مأمورین نموده و نهایتاً در یک فرایند دادرسی عادلانه به‌اتهام بغی و با مداخله وکیل، محاکمه و به‌استناد مواد 287 و مفهوم مخالف 288 و ماده 211 و تبصره آن از قانون مجازات اسلامی به اعدام محکوم، حکم صادره پس از فرجام‌خواهی در دیوان عالی کشور ابرام می‌گردد .

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: