• پنجشنبه ۱۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-3591-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی:

وقف، امری تاثیرگذار در محرومیت زدایی و توسعه جامعه است

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی گفت: وقف، امری تاثیرگذار در محرومیت زدایی، کاهش فاصله طبقاتی و توسعه جامعه است.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، محسن بیگلری در بازدید از اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بانه، وقف را یکی از سنت های حسنه اسلام دانست که نقش بسزایی در توسعه جامعه دارد.

وی گفت: همه نهادها باید در راستای حفظ و حراست از موقوفات و کمک به اجرای امینانه نیات واقفین با اوقاف همکاری داشته باشند زیرا که مهمترین مساله در وقف اجرای امینانه نیت واقفین است و خوشبختانه اقدامات مناسبی در این زمینه انجام گرفته است.

وی با اشاره به رضایت روحانیون و جامعه هدف موقوفات شهرستان بانه از عملکرد چند سال اخیر اوقاف اذعان داشت: خوشبختانه در دوران مدیریت کل حجت الاسلام نوروزی پیشرفت های شایسته ای در حوزه وقف در استان روی داده و اداره اوقاف شهرستان بانه نیز از این قاعده مستثنی نیست.

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ایمان دارم وقف یکی از راه های کاهش فاصله طبقاتی و محرومیت زدایی در جامعه است.

وی با اشاره به حمایت از اوقاف در مجلس شورای اسلامی، تصررریح کرد: بنده همچون گذشته از مصوبات مرتبط با سازمان اوقاف که موجبات پیشرفت هرچه بیشتر این سازمان را فراهم آورد دفاع خواهم کرد.

بیگلری در پایان گفت: امید است که مردم و خیرین بانه ای اهتمام بیشتری به این سنت حسنه داشته باشند و با نیت های خبریه ای همچون کمک به نیازمندان، اشتغالزایی، کمک به بیماران، کمک به ازدواج جوانان و کمک به دانش آموزان کم بضاعت اقدام به ثبت وقف های جدید در سال ۹۷ کنند.

آرمان شریفی رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان بانه هم در این دیدار با اشاره به عملکرد اوقاف در حوزه های مختلف بهره وری، حقوقی و فرهنگی؛ اوقاف را یکی از نهادهای فعال و رو به پیشرفت دانست و گفت: در مجموعه اوقاف و امور خیریه شهرستان بانه تلاش داریم با اجرای امینانه نیت واقفین و اجرای صد درصدی برنامه های فرهنگی و اقتصادی زمینه را برای جلب حداکثری اعتماد مردم و ترویج و نهادینه سازی فرهنگ وقف در شهرستان بانه فراهم آوریم.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: