• سه شنبه ۱۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۲۱:۴۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-3291-5
  • خبرنگار : 68013
  • منبع خبر : گزارش

معاون وزیر راه و شهرسازی:

300 کیلومتر ریل گذاری تا پایان سال در کشور انجام می‌شود

معاون وزیر راه گفت: استان کردستان، اردبیل، چهارمحال و بختیاری، لرستان و یزد پنج استان اولویت دار ما در بخش ریلی کشور هستند و در برنامه داریم که 300 کیلومتر ریل گذاری را از همین پروژه های اولویت دار تا پایان سال در کشور انجام دهیم.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، خیرالله خادمی، روز سه شنبه(11 اردیبهشت) در جریان بازدید از پروژه راه آهن سنندج – همدان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در کشور در بخش ریلی بالغ بر سه هزار و 410 کیلومتر ریل جدید در قالب 30 طرح در حال عملیات اجرایی است.

وی افزود: برنامه اجرایی ما برای سال 96 این بود که 516 کیلومتر از این میزان را ریل گذاری کنیم که خوشبختانه تا پایان سال گذشته ریل گذاری 510 کیلومتر را انجام دادیم.

معاون وزیر راه، با بیان اینکه براساس تعهد ما خدمات ریلی در پنج مرکز استان تا پایان سال گذشته می بایست انجام می شد، عنوان کرد: دو مرکز استان به اتمام رسید و انتظار داریم که ریل گذاری باقیمانده در سه مرکز استان دیگر هم در نیمه اول سال جاری یا حداکثر تا آبان ماه انجام شود.

وی با اشاره به اینکه پنج مرکز استان دیگر هم در بخش ریلی در اولویت وزارت راه و شهرسازی هستند، تصریح کرد: استان کردستان، اردبیل، چهارمحال و بختیاری، لرستان و یزد پنج استان اولویت دار ما در بخش ریلی کشور هستند و در برنامه داریم که 300 کیلومتر ریل گذاری را از همین پروژه های اولویت دار تا پایان سال در کشور انجام دهیم.

خادمی در ادامه سخنان خود به بخش بزرگراهی هم اشاره و اعلام کرد: در بخش بزرگراهی هم بر روی هفت هزار و 800 کیلومتر بزرگراه مشغول فعالیت هستیم که سالانه یک هزار تا یک هزار و 200 کیلومتر از این بزرگراه ها و راه های اصلی را تحویل می دهیم.

وی ادامه داد: در سال کاری 96 حدود 820 کیلومتر بزرگراه و 200 کیلومتر راه اصلی را به اتمام رساندیم و برای امسال هم حدود 920 کیلومتر بزرگراه و راه اصلی را در برنامه داریم که به بهره برداری برسانیم.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور همچنین گفت: بر روی حدود یک هزار و 170 کیلومتر آزادراه در کشور هدف گذاری کرده ایم که 50 درصد آزادراه های کشور را تشکیل می دهد و پنج آزادراه به طول 230 کیلومتر در کشور در برنامه افتتاح ماست.

راه آهن همدان – سنندج یکی از پروژه های اولویت دار کشور است

وی در بخشی دیگر از سخنان خود به پروژه راه آهن همدان – سنندج هم اشاره و عنوان کرد: در بخش ریلی راه آهن همدان – سنندج یکی از پنج پروژه اولویت دار ماست که هدف از انجام آن اتصال استان کردستان به شبکه ریلی کشور است.

معاون وزیر راه افزود: طی بازدیدی که امروز داشتیم خوشبختانه در سه قطعه عملیات اجرایی این پروژه در حال انجام است و بالغ بر 200 دستگاه ماشین آلات سنگین و حدود 400 نفر نیروی انسانی بر روی این پروژه مشغول فعالیت هستند.

وی ادامه داد: تاکنون عملیات زیرسازی این پروژه حدود 55 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و امیدواریم تا دو الی 2.5 سال آینده هم عملیات اجرایی این پروژه را به اتمام برسانیم.

خادمی همچنین گفت: 350 میلیارد تومان برای پروژه راه آهن همدان – سنندج هزینه شده است و 400 میلیارد تومان هم برای اتمام آن نیاز است.

وی در پایان در مورد امکان تغییر کارفرمای این پروژه نیز اظهار کرد: در حال حاضر ما مجری این پروژه هستیم و اگر بنا باشد که شرکت راه آهن بقیه کار را انجام دهد کار با روند کنونی دنبال می شود و مشکلی پیش نخواهد آمد.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: