• پنجشنبه ۱۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۵
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 972-1895-5
  • خبرنگار : 68018
  • منبع خبر : گزارش

دبیر فدراسیون کبدی

کردستان می تواند میزبان خوبی برای رقابتهای آسیایی کبدی باشد

دبیر فدراسیون کبدی گفت: رقابتهای آسیایی کبدی در کشور جمهوری اسلامی ایران برگزار و استان کردستان نیز در خصوص میزبانی این رقابتها اعلام آمادگی کرده است و با توجه به میزبانی های خوبی که تا به حال این استان داشته برگزاری این رویداد بین المللی در این آب و خاک جز گزینه های اصلی فدراسیون است.

عباس فرهمند مهر در گفتگو با خبرگزاری ایسنا، منطقه کردستان، اظهار کرد: رقابتهای کبدی قهرمانی جوانان پسر با حضور 22 استان در قالب 330 نفر شرکت کننده به میزبانی سنندج در حال برگزاری است.

وی ضمن اشاره به اینکه این مسابقات 14مین دوره برگزاری آن است، عنوان کرد: این رقابتها از سطح کیفی خوبی برخوردار است و خوشبختانه شاهد ورزشکاران نوظهوری در این رقابتها هستیم که در آینده میتوانند در قالب تیم ملی حضور یابند.

دبیر فدراسیون کبدی در ادامه گفت: هدف از برگزاری این رقابتها انتخاب نفرات برتر برای اردوهای آماده سازی تیم ملی توسط کادر فنی است و خوشبختانه با توجه به سطح فنی این رقابتها شاهد جوانان مستعدی در اردو خواهیم بود.

فرهمند مهر با بیان این مهم که شاخص های یک ورزشکار خوب در این رقابتها توسط کادر فنی ارزیابی می شود، بیان کرد: بعد از ماه مبارک رمضان نفرات منتخب به اردوی تیم ملی جهت رقابتهای آسیایی دعوت و زیر نظر مربیان مجرب به تمرین خواهند پرداخت.

وی افزود: رقابتهای آسیایی کبدی در کشور جمهوری اسلامی ایران برگزار و استان کردستان نیز در خصوص میزبانی این رقابتها اعلام آمادگی کرده است و با توجه به میزبانی های خوبی که تا به حال این استان داشته است برگزاری این رویداد بین المللی در این آب و خاک جز گزینه های اصلی فدراسیون است.

دبیر فدراسیون کبدی در پایان با اشاره به اینکه هیات کبدی استان کردستان از جمله هیات های فعال کشور است، یادآور شد: کبدی در استان کردستان دارای پتانسیل های خوبی است و در آینده نیز بیشتر نام ورزشکاران این رشته را خواهیم شنید.

عابد رضاقلی رئیس هیات کبدی استان کردستان در ادامه گفت: کبدی در استان کردستان شرایط خوبی دارد و در سال گذشته توانست در رده نوجوانان مقام دوم کشور را کسب کند.

وی هدف از برگزاری این رقابتها را گسترش این رشته در میان جامعه اعلام کرد و افزود: استان کردستان میزبانی شایسته برای تمام کشور بوده است و بر همین اساس درخصوص میزبانی مسابقات آسیایی اعلام آمادگی کرده ایم.

گفتنی است: رقابتهای کبدی جوانان پسر به مدت سه روز در شهر سنندج با حضور 22 استان در مجموعه آزادی در حال برگزاری است.

 

 

 

 

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: