• سه شنبه ۱۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-3090-5
  • خبرنگار : 68015
  • منبع خبر : گزارش

رئیس مجمع نمایندگان کردستان گفت؛

کارگران اکسیر تحول آفرین و آزادگان بی نشان هستند

رئیس مجمع نمایندگان کردستان با اشاره به اینکه کارگران اکسیر تحول آفرین و آزادگان بی نشان هستند، اظهار کرد: بر این اساس باید قدردان زحمات کارگران بود و قول هایی که به آنان داده می شود در عمل اجرایی شود.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان علی محمد مرادی، امروز(سه شنبه11 اردیبهشت) در آیین امتنان کارگران، گروه های کار و واحدهای نمونه استان کردستان که در مجتمع فجر کردستان برگزار شد، با اشاره به اینکه راه خدا و راه مردم به موازات هم در حرکت است، اظهار کرد: کسانی که در راه استقرار عدالت می کوشند و در این راه کشته می شوند، با استناد به آیات قرآن کریم، مقام و جایگاهشان هم شان و هم مقام پیامبران خواهد بود حتی اگر اعتقاد دینی نداشته باشند.

وی با بیان اینکه انسان های تاریخ ساز بسیاری در طول اعصار، مثال زدنی هستند، افزود: کارگران یکی از این اقشار تاریخ ساز هستند که حضورشان در بسیاری از برهه های حساس، تحول آفرین بوده است.

رئیس مجمع نمایندگان کردستان، نقش کارگران در کالبد جامعه را به سان نقش دست در بدن انسان دانست و گفت: کارگران بی هیچ چشمداشتی به کالبد جامعه خدمت رسانی می کنند.

وی گریزی به جایگاه کارگران و احترام آنان در نزد پیامبر اسلام (ص) زد و بیان کرد: پیامبر اکرم (ص) دست کارگر را به نماد پرچم برافراشت.

مرادی با بیان اینکه تنها عقیده ای که به حرمت کارگران احترام گذاشت، عقیده دینی بود، تصریح کرد: عقیده دینی میان کارگر و کارفرما صلح را بر اساس عدالت و خیرخواهی دنبال کرد.

رئیس مجمع نمایندگان کردستان با تاکید بر اینکه ایجاد اختلاف میان کارگر و کارفرما اشتباه است، عنوان کرد: در جهان مدرن کارفرمایان و سرمایه داران، سهمی ویژه را در طرح های خود برای کارگران در نظر می گیرند.

وی قرین شدن روز معلم و هفته کارگر را به فال نیک گرفت و گفت: معلمان نیروی نرم افزاری و کارگران نیروی سخت افزاری جامعه هستند که تلفیق و توامان شدن این دو نیرو منجر به تولید قدرت و نیروی هوشمند خواهد شد.

وی تحقق این مهم را بستر ساز پیشرفت جامعه و سوق دادن آن به سوی آینده ای بهتر دانست و عنوان کرد: احترام به جامعه کارگری نباید در حد شعار و حرف باقی بماند، بلکه این احترام باید در جامعه نهادینه شود.

مرادی در ادامه با تاکید بر اینکه کارگران انسانهای آزاده ای هستند که تن به هر کاری نمی دهند، خاطرنشان کرد: کار کارگران مساوی عبادت کردن است، چرا که خدمت آنان صادقانه و به دور از چاپلوسی، تملق و تعلقات مادی است.

رئیس مجمع نمایندگان کردستان با بیان اینکه کارگران انسان هایی مخلص و تسلیم حق هستند و در راه کسب روزی حلال در تلاش هستند، افزود: کارگران خالق هستند و در عرصه تولید جهاد کرده اند و اکسیر تحول آفرین هستند.

وی در پایان با اشاره به اینکه اگر می خواهیم کاری صورت بگیرد باید مقوله زمان، نیروی کار و سرمایه با هم تجمیع یابد تا بتوان نتیجه مثبت را اخذ کرد، یادآور شد: اگر کارگران نباشند دنیا تعطیل خواهد شد و اقتصاد و معیشت به خطر خواهد افتاد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: