• سه شنبه ۱۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-2990-5
  • خبرنگار : 68015
  • منبع خبر : گزارش

برای نخستین بار در کردستان؛

کارگروه گفتمان کارگر و کارفرما در کردستان تشکیل می شود

مدیرکل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان، گفت: در راستای تکریم مقام شامخ کارگران و کارفرمایان کارگروه گفتمان کارگران و کارفرمایان در کردستان تشکیل خواهد شد .

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان برهان صلواتی، امروز(سه شنبه11 اردیبهشت) در آیین امتنان کارگران، گروه های کار و واحدهای نمونه استان کردستان که در مجتمع فجر کردستان برگزار شد، ضمن گرامیداشت هفته کار و کارگر، اظهار کرد: اقتصاد کشور در تمام عرصه های خود مدیون زحمات کارگران است .

وی با بیان اینکه قدردانی از زحمات کارگران و کارفرمایان نباید محدود به یک هفته و یک روز شود، افزود: برای نخستین بار در کردستان کارگروه و گفتان کارگر و کارفرما برای ارج نهادن به زحمات این قشر در استان تشکیل می شود .

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان، با اعلام اینکه جامعه کارگری خواستار برپایی نشست های مشترک با مجمع نمایندگان و تسهیل مشکلات کارگری و کارفرمایی بر اساس قانون هستند، تصریح کرد: جامعه کارگری مشکلات خود را به استاندار و مجمع نمایندگان منتقل کرده و امید است که دید صرف تولیدی نسبت به کارگران از میان برداشته شود .

وی با ذکر این نکته که کارگران در تمام عرصه های اجتماعی حضور پررنگ دارند، ادامه داد: کارگران نقش کلیدی در جامعه دارند که در صورت فقدان آنان، جامعه با مشکل روبرو خواهد شد .

صلواتی با تاکید بر اینکه خدمات جامعه کارگری برجسته است، عنوان کرد: این خدمات باید ارج نهاده شود و قدردان این قشر زحمت کش و کم توقع شد .

وی با اشاره به اینکه شعار سال حمایت از کالای ایرانی است، افزود: در صورت تحقق این مهم، بسیاری از مشکلات اقتصادی حل خواهد شد .

مدیرکل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان با بیان اینکه تجریه موفق کشورهایی همچون چین و ژاپن در حوزه حمایت از کالای داخلی منجر به رشد اقتصادی این کشورها شده است، گفت: بر این اساس می توان اعلام کرد که بهترین راه برون رفت از مشکلات اقتصادی حمایت از کالای ایرانی، حمایت از واحدهای تولیدی داخلی و تولیدات ایرانی است .

به گفته صلواتی زمانی که مدیران انعطاف پذیری بیشتری در مقابل کارگران و کارفرمایان داشته باشند و از آنان حمایت کنند، جهان به مکانی بهتر و شادتر تبدیل خواهد شد .

وی در پایان با اشاره به اینکه با خرید کالای ایرانی یک واحد تولیدی فعال و به تبع آن یک شغل ایجاد خواهد شد، یادآور شد: حمایت از کالای ایرانی یک رسالت همگانی است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: