• دوشنبه ۱۰ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-2591-5
  • خبرنگار : 68015
  • منبع خبر : گزارش

رییس سازمان جهاد کشاورزی کردستان:

300 میلیارد تومان خسارت به مزارع و باغات کردستان وارد شده است

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان با اشاره به اینکه از آغاز سال زراعی جاری تاکنون بالغ بر ۳۰۰ میلیارد تومان خسارت به باغات و مزارع کردستان وارد شده است، گفت: این خسارات ناشی از برودت هوا، سرمازدگی و بارش تگرگ بوده است. 

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، خالد جعفری امروز (دوشنبه 10 اردیبهشت) در جمع اصحاب رسانه به ارائه گزارشی از میزان خسارت ناشی از سرمازدگی و بارش تگرگ به مزارع و باغات استان از آغاز سال زراعی جاری تا کنون پرداخت و اظهار کرد: میزان خسارت وارد شده ناشی از سرمازدگی و بارش تگرگ در مزارع و باغات کردستان بالغ بر ۳۰۰ میلیارد تومان بوده که 16 هزار هکتار از ۴۱ هزار هکتار باغات استان را در بر می‌گیرد.

وی با بیان اینکه همواره خسارات در دو مقطع زمانی مورد ارزیابی قرار می گیرد، افزود: خوشبختانه بخشی از خساراتی که بر اثر سرمازدگی 27 و 28 فروردین ماه سال‌جاری وارد و اعلام شده بود، طی مراقبت ها و  بارندگی‌های اخیر جبران شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان با ذکر این نکته که وزارت جهاد کشاورزی با هدف پشتیبانی و حمایت از کشاورزانی که دچار خسارت شدند از طریق اعطای تسهیلات با نرخ بهره پایین، سعی در کاهش تبعات این خسارات را دارد، گفت: در بخش دیگری از جبران خسارت در قبال افرادی که از شرایط بیمه محصولات کشاورزی محروم هستند، تلاش می‌شود تا علاوه بر تخصیص وام‌های کم بهره، تسهیلات گذشته آنها نیز استمهال شود.

وی با ذکر این نکته که شرایط اقلیمی و کوهستانی بودن منطقه، کردستان را به یکی از استان‌های دارای خطر ریسک سرمازدگی محصولات بدل کرده است، ادامه داد: تلاش می شود تا با آموزش و آگاه سازی کشاورزان و باغدان در خصوص اهمیت انجام اقدامات پیشگیرانه در راستای کاهش تبعات و جلوگیری از سرمازدگی اقداماتی همچون استقرار ایستگاه های هواشناسی هشدار دهنده در مناطق مختلف، بهره‌گیری از تجهیزات رفع صدمات ناشی از تگرگ و استفاده از سیستم های مه‌پاش را لحاظ کرد. 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان در ادامه با اشاره به اینکه ۵۰ تا ۷۰ هزار هکتار از مزارع استان دچار خسارت شده‌اند، گفت: این خسارت بالغ بر ۷۰ میلیارد تومان گستره مزارع استان را در بر می گیرد.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: