• دوشنبه ۱۰ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 972-2594-5
  • خبرنگار : 68015
  • منبع خبر : گزارش

در آیین گرامیداشت روز جوان مطرح شد:

خودرهبری،خودپرسش‌گری و خودنظم بخشی سه ضلع مثلت خوشبختی جوانان است

جوانی، بهترین فصل شکفتن‌ها، رویش‌ها و زیباترین دوران درخشش و نیل به سعادت، نشاط، معنویت و کمال است. از جوانی به عنوان بهترین و حساس‌ترین دوره زندگی انسان یاد می شود که در آن دوران قالب وجودی یک شخص شکل رفته و آینده او هم بر این اساس رقم خواهد خود به همین خاطر باید تلاش کرد تا در جوانی مهارت‌های خودرهبری، خودپرسش‌گری و خودنظم بخشی را که از جانب عضو هیئت علمی دانشگاه کردستان به عنوان سه ضلع مثلت خوشبختی جوانان معرفی شده است را در جوانان تقویت کرد.

به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، روشن خوشنوازی در آیین گرامیداشت روز جوان که در تالار مولوی دانشگاه کردستان برگزار شد با اشاره به اینکه جوانی فصل شکفتن و فصل توانمندی، طراوت است، اظهار کرد: جوانی مقطعی است که آن را از 18 تا 40 سالگی تقسیم‌بندی کرده‌اند.

وی در اهمیت جوانی و لزوم استفاده بهینه از فرصت طلایی ایام جوانی، افزود: دوره جوانی زمان تلاش، تحرک و نشاط است، جوان باید با اراده و پشتکاری قوی و عزمی راسخ بکوشد تا از بحران‌ها و فراز و فرودهای زندگی به سلامت عبور کند.

خوشنوازی با تأکید بر اینکه جوان جوایای حقیقت و تأثیرپذیر است، گفت: جوانان برای نیل به امیدها، هدف‌ها و آرزوهایشان نیازمند تلاش، امید، انگیزه و با برنامه‌بودن است.

همراهی و همفکری با خانواده، توکل به خداوند و تلاش برای خودسازی و تهذیب از دیگر مواردی بود که از سوی معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه کردستان در راستای پاسداشت دوارن جوانی، بدان اشاره شد.

جوانان ایران زمین دارای ظرفیت‌های شاخص و تحول آفرین هستند

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه کردستان در ادامه با بیان اینکه جوانان ایران زمین دارای ظرفیت‌های شاخص و تحول‌آفرین هستند، خواستار توجه به پرورش و بستر سازی در راستای به ظهور رساندن این استعدادها شد.

وی با تأکید بر اینکه فرصت طلایی جوانی را بایستی غنیمت شمرد و از آن کاملاً بهره‌برداری کرد، خطاب به دانشجویان خاطرنشان کرد: باید با طرح الگوهایی از جوانان شایسته، همانند جوانان اصحاب کهف و برخی از پیامبران جوان الهی و یادآوری برخی از داستان‌ها و نکات اخلاقی و تربیتی، سیمای جوان را شایسته ترسیم کنید.

خودرهبری،  خودپرسش‌گری و خودنظم بخشی سه ضلع مثلت خوشبختی جوانان است

احمد امانی، روان درمانگر و عضو هیئت علمی دانشگاه کردستان نیز در ادامه این مراسم با تأکید بر لزوم دوری‌گزینی جوانان از سه «خود»، اظهار کرد: خودسرزنش‌گری، خودخوری و خودکم‌بینی سه «خودی» است که جوانی را به یغما خواهد برد.

وی با اشاره به اینکه خودسرزنشی، خودخوری و خودکم‌بینی منجر به مرگ هدف و ناامیدی است، گفت: برای دستیابی به خوشبختی می‌طلبد که خودرهبری، خودپرسش‌گری و خودنظمی، جایگزین سه «خود» مخرب شود.

امانی با اشاره به اینکه دوران جوانی، فرصتی است برای کسب خرد، دانش و بینش، خاطرنشان کرد: هر آنچه که در دوران جوانی به دست آید، گنجینه‌ای است که در دوران کهنسالی به کار خواهد آمد.

بهترین و زیباترین افتخارات در دوران جوانی کسب می‌گردد

فاطمه حسنی از جوانان موفق حاضر در آیین گرامیداشت روز جوان، در گفتگو با خبرنگار ایسنا، منطقه کردستان با اشاره به اینکه موفقیت در جوانی بسیار خوشایند و ارزشی است، گفت: از آنجایی که انسان در جوانی هنوز در برابر نابرابری‌های محیط غرق نشده و به آن خو نگرفته و آلوده نشده است، می‌تواند در راه عدالت خواهی و تلاش برای استقرار آن در جامعه گام بردارد.

وی افزود: با توجه به اینکه پیامبر اکرم(ص) همواره خطاب به ما جوانان توصیه کرده‌اند که از جوانی خود قبل از فرا رسیدن دوران پیری استفاده کنیم، باید تلاش کرد تا از دورانی که تا این درجه به آن تأکید شده است، به بهترین نحو ممکن استفاده کرد.

حسنی با بیان اینکه خوشبختانه امروزه شرایط به نحوی است که جوانان می‌توانند در تمامی عرصه‌های علمی، اجتماعی، فرهنگی، سیاسی، ورزشی، تحقیقاتی، خلق فرصت و ایده‌پردازی به راحتی حضور داشته باشند، خاطرنشان کرد: با وجود این شرایط می‌توان بهترین و زیباترین افتخارات را کسب کرد، آنهم افتخاراتی که علاوه بر نفع آن برای خود ما جوانان، می‌تواند در راستای پیشرفت و آینده کشور نیز مؤثر واقع شود.

در ادامه، آیین روز جوان که با اجرای رامین مفتیان برگزار شد، از جوانان موفق دانشگاه کردستان تقدیر به عمل آمد.

برگزاری مسابقه گویندگی و صداگذاری، اجرای تئاتر، اجرای موسیقی و اهدای جوایز به شرکت‌کنندگان در مسابقات، حسن ختام «دو ساعت جوانی» دانشگاه کردستان بود.

 

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: