• دوشنبه ۱۰ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-2790-5
  • خبرنگار : 68002
  • منبع خبر : گفتگو

با هدف ارتقاء سرانه فضای سبز:

عملیات احداث کمربند سبز در ناحیه منفصل شهری نایسر سنندج آغاز شد

شهردار سنندج گفت: با هدف ارتقاء سرانه فضای سبز، حفظ و صیانت از اراضی ملی و همچنین جلوگیری از ساخت و ساز بی رویه عملیات اجرایی احداث کمربند سبز در ناحیه منفصل شهری ناسیر آغاز شد.

حشمت اله صیدی در گفت و گو با ایسنا منطقه کردستان، اظهار کرد: کمربند سبز به فضای سبز پیرامون حریم شهرها که نوار سبزی از درختان و درختچه ها که دارای چندین کاربرد مختلف است.

وی بیان کرد: ارتقاء سرانه فضای سبز، حفظ و صیانت از اراضی ملی و همچنین جلوگیری از ساخت وساز بی رویه در حاشیه شهرها از جمله مهم ترین اهداف احداث کمربند سبز است.

شهردار سنندج بیان کرد: نایسر از لحاظ وسعت و جمعیت از بزرگترین نواحی منفصل شهری است که متاسفانه هیچگونه فضای سبزی برخوردار نیست.

وی عنوان کرد: طبق نقشه طرح تفصیلی  احداث کمریند سبز نایسر در عرض 60 متر وطول 7 کیلومتر وبه مساجت 42 هکتار باید احداث شود.

صیدی افزود: در فاز نخست بیش از یک هکتار ازاطراف ناحیه منفصل شهری نایسر با درختان و درختچه ها نهال کاری می شود.

وی عنوان کرد: نهال های که برای اجرای طرح کمربند سبز در نایسر انتخاب شده بیشتر از نهالی های است که با اقلیم و آب و هوای ما سازگار است و نیاز کمی هم به آب دارد.

شهردار سنندج ابراز امیدواری کرد: با اجرای کمربند سبز نایسر بتوانیم در راستای کنترل آلودگی و تلطیف هوا، کنترل گرد و غبار، گسترش حاشیه سبز و جدا کردن بخش درونی شهر از اراضی پیرامونی اقدام کنیم.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: