• دوشنبه ۱۰ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۶
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 972-497-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گفتگو

دومین مرکز نگهداری معلولین در بیجار احداث می شود

مدیرعامل مرکز نگهداری معلولین شهرستان بیجار گفت: دومین مرکز معلولین بیجار با هدف تفکیک دو رده سنی زیر ۱۴ سال و بالای ۱۴ سال احداث می شود.

  مصطفی رضایی در گفت و گو با ایسنا منطقه کردستان، ضمن اشاره به شروع فعالیت های این مرکز از دهه ۷۰  اظهار کرد: تاسیس این مرکز ابتدا در ساختمان قدیمی بهزیستی در سال ۱۳۷۲ فعالیت خود را آغاز کرد و از سال ۱۳۹۵ به ساختمان تازه احداث که زمین آن وقف شده نقل مکان داشته است .

وی افزود: زمین احداث ساختمان مرکز نگهداری معلولین وقفی بوده که برای احداث آن مبلغی بالغ بر یک میلیارد تومان هزینه شده که از این مقدار 400 میلیون تومان کمک دولتی و بقیه هزینه ساخت آن از کمک های مردمی تامین شده است .

مدیرعامل مرکز توانبخشی و مراقبت معلولین ۲۲ بهمن بیجار تصریح کرد: در این مرکز حدود ۴۰ نفر معلول ذهنی، جسمی و حرکتی داریم که از سن ۲ تا ۶۵ سال در این مرکز تحت مراقبت قرار گرفته اند .

وی در ادامه سخنان خود گفت: این مرکز دارای ۲ مجوز زیر ۱۴ سال و بالای ۱۴ سال است که در آینده برنامه ای داریم جهت احداث مرکز شماره ۲ برای تفکیک این دو رده سنی از یکدیگر که از مسئولین و مردم جهت احداث مرکز شماره ۲ تقاضای کمک و همیاری داریم .

رضایی افزود: هزینه این مرکز ۳۵ الی ۴۰ میلیون تومان در ماه است که دولت حدود ۲۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان یارانه پرداخت می کند و بقیه هزینه ها از طریق کمک های مردمی تامین می شود .

وی با اشاره به تعداد پرسنل مرکز اظهار کرد: این مرکز حدود ۲۰ نفر پرنسل و تعدادی مددکار دارد که علاوه بر ۴۰ نفر معلول که در این مرکز نگهداری می شود حدود ۳۵۰ نفر معلول نیز در خانه هایشان توسط خانواده و با پیگیری و حمایت مددکار نگهداری می شوند .

مدیرعامل مرکز نگهداری معلولین ۲۲بهمن در پایان سخنان خود یادآور شد:  ما برای ملاقات مردمی محدودیت خاصی نداریم و به دلیل نظافت و استراحت مددجویان در ساعات بعد از ظهر، در ساعات صبح ملاقات مردمی صورت می گیرد، از حضور همشهریان برای دیدار با مددجویان هم استقبال می کنیم .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: