• دوشنبه ۱۰ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-2490-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گفتگو

یک روانشناس در گفتگو با ایسنا مطرح کرد:

تحقق آرامش جامعه در گرو سلامت روان است

یک روانشناس در دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: تا جامعه به آرامش نرسد سلامت روان تحقق ناپذیر است و نیاز به آسیب شناسی جدی در همه حوزه ها داریم.

محمد احمدپور در گفت و گو با ایسنا منطقه کردستان٬ با بیان اینکه روانشناسان با جایگاه اصلی خود در جامعه فاصله دارند اظهار کرد: متاسفانه امروزه مجوز گرفتن برای روانشناسان بسیار سخت شده است.

وی بااشاره به اینکه اگر تعداد روانشناسان بیشتر شود رقابت برای ارائه خدمات بهتر می شود و این به نفع همه است افزود: رابطه روانشناس با بیمار مثل باغبانی است که باغ را می آراید و محصول را پرورش می دهد.

این استاد دانشگاه، فرهنگ سازی در زمینه مراجعه اقشار مختلف جامعه را به روانشناس مهم تلقی و بیان کرد: تا سخن از مراجعه به روانشناس می شود در نظر مردم٬ فرد دیوانه ظاهرمی شود که اصلا ذهنیت درستی نیست و باید اصلاح شود.

فریده امین الاسلامی پیشکسوت روانشناسی در کردستان، با اشاره به آمار زن های مطلقه جوان بچه دار گفت: آسیب های اجتماعی امروزه نیاز به مطالعه و بررسی بیشتر در زمینه نوع مشکلات و نحوه برخورد با آن دارد.

وی با بیان اینکه مشاور و روانشناس آیینه درون هستند افزود: مراجعه کننده باید بپذیرد که بیمار است تا مشاور بتواند علت رفتارهای او را کشف و روند معالجه را تسریع کند.

این روانشناس، با اشاره به اهمیت مشاوره پیش از ازدواج تصریح کرد: افراد باید قبل از انتخاب همسر به مشاور مراجعه کنند و آموزش های تشکیل خانواده بهتر است از دوران دبیرستان شروع شود.

فریده امین الاسلامی عنوان کرد: سلامت روان جامعه روز به روز نامناسب تر و تنوع بیماری ها نسبت به 10 سال قبل بیشتر شده است.

وی ضمن ضروری دانستن آموزش همگانی در حوزه روانشناسی گفت: افراد باید روانشناس خود باشند و مردم در زمینه مشکلات زندگی٬ مقابله با استرس و مهارت های دیگر مطالعه داشته باشند که قبل از نیازمندی به روانشناس خود دلیل خشم یا اضطرابشان را بدانند.

لازم به ذکر است؛ مراسم گرامی داشت روز روانشناس و مشاور با حضور دانشجویان این رشته در سالن دانشجو دانشگاه علوم پزشکی کردستان برگزار شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: