• شنبه ۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 972-1694-5
  • خبرنگار : 68003
  • منبع خبر : گزارش

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی

کمبودها و چالش های کردستان مورد توجه قرار گیرد

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: اشاره به اینکه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی شاهد تحولات بزرگیدر استان کردستان هستیم اما کمبودها و چالش های استان کردستان نیز فراوان بوده و باید مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش ایسنا منطقه کردستان، حجت الاسلام احمد سالک، امروز، هشتم اردیبهشت ماه در نشست ائمه جمعه استان با کمیسیون فرهنگی مجلس اظهار کرد: استان کردستان پیشنیه‌ای با ظرفیت، عالمانه، مجاهدانه و مقاوم دارد.

وی افزود: مجموعه ظرفیت‌های استان کردستان در ابعاد فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی بی نظیر است و مردمان استان کردستان نیز مردمانی بانشاط، شاداب، سرزنده و باتدبیر و آگاهی هستند.

حجت الاسلام سالک اشاره به اینکه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی شاهد تحولات بزرگیدر استان کردستان هستیم اما کمبودها و چالش های استان کردستان نیز فراوان بوده و باید مورد توجه قرار گیرد.

وی عنوان کرد: بیکاری و خط فقر و کمبودهایی از این دست جزء مشکلات مردم استان بوده که اگر جبران شود می‌تواند تأثیر شگرفی در رشد و توسعه منطقه داشته باشد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به سفر این کمیسیون به استان اعلام کرد: کمیسیون فرهنگی برخود لازم دانسته که به استان‌ها به ویژه استان‌های مرزی سفر کرده و از نزدیک به بررسی مشکلات و مسائل فرهنگی استان‌ها بپردازد.

وی بیان کرد: با حضور در جلسات مختلف و بیان مشکلات و مسائل فرهنگی استان کردستان و تصمیم گیری های لازم در زمینه رفع این مشکلات امیدواریم بتوانیم گامی مؤثر در رفع مشکلات این استان برداریم.

حجت‌الاسلام سالک افزود: در مباحث فرهنگی، دینی و ارزشی استان کردستان باید کارهای فشرده‌ای صورت گیرد تا شاهد تحولات گسترده در حوزه فرهنگی در آینده باشیم.

وی روحانیون و ائمه جمعه و جماعت بدانند که مهم ترین سنگر گسترش اسلام را در اختیار دارند چراکه مسجد اولین پایگاه مسلمانان و اولین مرکز رفع و بررسی مشکلات مردم در اسلام بوده است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از وجود بیش از 70 هزار مسجد در سطح کشور خبر داد و عنوان کرد: در حال حاضر 900 نماز جمعه در سطح کشور برپایی می‌شود که بستر خوبی برای آگاه‌سازی و اطلاع رسانی مستند به توده مردم است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: