• پنجشنبه ۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۱
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 972-692-5
  • خبرنگار : 68018
  • منبع خبر : گزارش

حمایت از کالای ایرانی حمایت از منافع ملی است

 مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری کردستان گفت: حمایت از کالای ایرانی حمایت از منافع ملی این آب و خاک است.

به‌ گزارش ایسنا منطقه کردستان رضا میرزایی در کارگاه آموزشی  حمایت از کالای ایرانی با محوریت بررسی پیامدهای اقتصادی قاچاق کالا و ارز که در دانشگاه علمی کاربردی جهاددانشگاهی استان کردستان برگزار شد اظهار کرد: حمایت ا ز کالای ایرانی ثبات شغل را در جامعه به وجود می آورد.

وی افزود: در حال   حاضر تمام کشور با معضل قاچاق رو به رو است و کردستان نیز برای جلوگیری از این مهم کارگروه های مختلفی تشکیل داده و در این راستا اقدامات خوبی صورت گرفته است.

دبیر کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر قاچاق کالا و ارز استان با تاکید بر این مهم که اقدامات استان کردستان در خصوص قاچاق کالا در بازه پیشگیری بوده است، عنوان کرد: نگاه ما امروز پیشگیرانه بوده و 70 درصد از برنامه هایی که در راستای مبارزه با معضل قاچاق انجام داده ایم پیشگیری است.

میرزایی گفت: کالای قاچاق امروزه به اقتصاد کشور ضربه زده است و ما باید با برنامه ریزی و اقدامات نرم افزاری جلوی این مهم را بگیریم و فرهنگ استفاده از کالای داخلی را نهادینه کنیم.

دبیر کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر قاچاق کالا و ارز استان در جمع دانشجویان با اشاره به اینکه دانشجویان سرمایه های اصلی این آب و خاک هستند، خاطرنشان کرد: در آینده سکان امورات این کشور در دست دانشجویان قرار خواهد گرفت و بر همین اساس باید خرید کالای ایرانی و نه گفتن به مصارف کالای قاچاق بین آنها فرهنگ سازی شود.

وی با تاکید بر این موضوع که هر کالایی که بدون ثبت مجوز و روال قانونی وارد کشور شود و به سلامتی مردم آسیب بزند قاچاق محسوب می شود، اظهار کرد: استان کردستان در خصوص قاچاق کالا و ارز بیشتر دنبال باندهای سازمان یافته بوده است و خوشبختانه نیز توانسته در این راستا موفق عمل کند.

میرزایی ضمن اشاره به اینکه دشمنان امروز دنبال توطئه هستند، ذکر کرد: بحث قاچاق یک نبرد بی صدا است و برای جلوگیری از آن باید کارگاه های آموزشی بیشتری برگزار کنیم تا خود مردم با خطرات آن آشنا شوند.

مدیرکل امنیتی، انتظامی استانداری کردستان با بیان اینکه حمایت از کالای ایرانی یک امر بسیار مهم است که همه ما باید برای آن تبلیغ کنیم، یادآور شد: سامانه کولبری در معابر مرزی اجرایی خواهد شد و امیدواریم با این کار شاهد شکوفایی بازارچه های مرزی باشیم.

در ادامه این نشست علی خدا ویسی استاد دانشگاه نیز در باب حمایت از کالای ایرانی گفت: اگر ما با توسعه فاصله داشته باشیم نمی توانیم با مقوله قاچاق خدا حافظی کنیم.

وی افزود: به دنبال توسعه رفاه به وجود خواهد آمد و بعد ذهنی و روانی توسعه آرامش و در جمع این دو بحث سعادت به وجود خواهد آمد و در نهایت همین سعادت کلمه قاچاق را از بین خواهد برد.

خداویسی با بیان این مهم که رسالت دانشگاه پرورش متخصص است، افزود: امروزه دانشجویان نقش اساسی در قبول کردن کالای ایرانی دارند و توسعه فرهنگی فکری در این مورد باید در دل دانشگاه ها آغاز شود.

جانشین دبیر کمیسیون هماهنگی شورای نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کردستان در پایان با اشاره به اینکه برای رسیدن بر هر هدفی باید زیرساخت های آن آماده باشد، یادآور شد: اگر آموزش صحیح باشد توسعه حمایت از کالای ایرانی خود به خود به وجود خواهد آمد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: