• دوشنبه ۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-791-5
  • خبرنگار : 68018
  • منبع خبر : گزارش

در راستای اتصال به بازار طرح توسعه مشاغل خانگی انجام گرفت؛

انعقاد تفاهم نامه جهاددانشگاهی استان کردستان و فروشگاه اینترنتی کوردکالا

در راستای اتصال به بازار طرح توسعه مشاغل خانگی امروز 3 اردیبهشت با حضور ریاست و مدیر اجرای طرح توسعه اشتغال مشاغل خانگی جهاددانشگاهی استان کردستان در دفتر فروشگاه اینترنتی کوردکالا انجام گرفت.

به گزارش ایسنا منطقه کردستان، چیا سهراب نژاد، ضمن اشاره به اینکه جهاددانشگاهی در راستای اتصال به بازار بیشترین فعالیت را با فروشگاه های اینترنتی انجام خواهد داد، اظهار کرد: فروشگاه اینترنتی کورد کالا می تواند در زمینه اشتغال این دیار نقش بسزایی داشته باشند و برای این مهم باید کورد کالا بیشتر معرفی شود.

وی با بیان این مهم که فروشگاه های اینترنتی در بحث ارائه مواد خوراکی با مشکل مواجه خواهد شد، افزود: مواد خوراکی باید در یک پروسه بهداشتی با مجوز علوم پزشکی انجام گیرد تا فروشگاه های اینترنتی در این زمینه بدون هیچ مشکلی فعالیت کنند.

رییس جهاددانشگاهي کردستان بیان کرد: نیت اصلی هرکدام از طرفی قرار داد بر طرف کردن مشکل بیکاری در جامعه است، اظهار کرد: امروزه بیکاری در جامعه به عنوان یک معظل قرار گرفته است و هرکدام از ما به نوعی در بحث ایجاد اشتغال فعالیت میکنیم و امیدواریم در آینده گام های موئثری برداریم.

در ادامه این نشست شاهو احمد، مدیر فروشگاه اینترنتی کورد کالا ضمن اشاره به اینکه این فروشگاه در بحث فروش و معرفی صنایع دستی استان کردستان فعالیت می کند، افزود: نمونه کارهای هنرمندان صنایع دستی استان کردستان از طریق فروشگاه اینترنتی کوردکالا خریداری و از طریق سایت به معرض نمایش و به فروش خواهد رسید.

وی با اشاره به اینکه ایده ی این کار در سال 89 ایجاد شده است، گفت: در حال حاضر در جامعه رکود اقتصادی وجود دارد ولی با توجه به اینکه فروشگاه اینترنتی کورد کالا در قالب تجارت الکترونیک فعالیت می کند دیگر مرزی برای فروش اجناس وجود ندارد و در هر شرایطی مشتری های خاص خود را دارد.

احمدی ضمن اشاره به اینکه پر فروش ترین جنس این فروشگاه کلاش(پاپوش کُردی) است، بیان کرد: تولید کنندگان استان کردستان قدرت تولید انبوه ندارند و هنوز ایده های جدیدی در تنوع ساخت ندارند و در کنار این مهم باید گفت یک بسته بندی استاندارد برای محصولات در استان هنوز وجود ندارد.

گفتنی است: تولیدکنندگان و فعالان مشاغل خانگی برای اطلاعات بیشتر و نحوه همکاری با فروشگاه اینترتتی کوردکالا به آدرس www.kurdkala.com مراجعه کنید.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: