• پنجشنبه ۳۰ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۸
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 971-697-5
  • خبرنگار : 68021
  • منبع خبر : گزارش

فرماندار سقز:

تلاش برای حل مشکلات مرز به جد ادامه دارد/بازاریان خویشتن دار باشند

فرماندار ویژه سقز گفت: تلاش برای تسهیلگری در راستای حل مسائل و مشکلات مرزی به جد ادامه دارد.
به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کردستان، علی اکبر ورمقانی با فراخوانی بازاریان به خویشتنداری اظهار کرد: تلاش برای اعمال تخفیف بیشتر و تسهیلگری در راستای حل مسائل و مشکلات مرزی توسط استاندار کردستان، نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی و فرماندار سقز به جد ادامه داد.
وی اظهار کرد: تمام تلاش خود را به کار بسته و ادامه خواهیم داد و انتظار می رود مسئولان استان های کرمانشاه، آذربایجان غربی و سیستان و بلوچستان هم همچون مسئولان کردستان پیگیر باشند تا با مجموعه پیگیری ها و دلایل منطقی، هیات دولت، متقاعد به تجدید نظر در مصوبه و یا اعمال تخفیف های بیشتر و تسهیلگری شود.
ورمقانی اضافه کرد: البته درکنار این مسایل پیگیری بازارچه سیف به قوت خود ادامه دارد و نماینده مردم سقز و بانه در مجلس همراه با استاندار محترم به طور مرتب پیگیر حل مشکل هستند. 
فرماندار سقز عنوان کرد: به دنبال اعتراض بخشی از بازاریان محترم، اینجانب و محسن بیگلری در ایام نوروز در نمازخانه پاساژ الماس در جمع بازاریان عزیز حاضر شدیم و تمام صحبت های عزیزان را شنیدیم- که اغلب مطالبشان به حق بود- و قول دادیم ، دغدغه های آنان را به مراجع قانونی منعکس نماییم.
وی بیان کرد: در 14 فروردین ماه هم جلسه ای در فرمانداری توسط معاون سیاسی فرمانداری سقز با بخش دیگری از بازاریان برگزار و باری دیگر قول مساعدت لازم داده شد و همچنین در 19 فروردین شخصا باری دیگر در فرمانداری با تعداد دیگری از روسای اتحادیه ها و بازاریان محترم در فرمانداری جلسه ای تشکیل و دوباره مشکلات و مسایل بازاریان عزیز سقز بررسی و در این جلسه در خواست جلسه با استاندار محترم مطرح شد و عنوان کردم، حتما این ملاقات انجام شود تا بازاریان چهره به چهره و با زبان خود تمام مشکلات را به استاندار محترم و نماینده عالی دولت در کردستان منعکس و مطرح نمایند.
ورمقانی ادامه داد: این ملاقات در روز 27فروردین در سنندج عملی شد و 10 نفر از نمایندگان صنف های پوشاک، پارچه و لوازم خانگی- که بیشترین آسیب را به قول خودشان از مصوبه مرداد ماه دولت دیده اند- جانشین اتاق اصناف سقز آقای کامله به نیابت از اتاق اصناف و معاون اقتصادی و برنامه ریزی فرمانداری و اینجانب در جلسه با استاندار حاضر شدیم و در فضای منطقی و صمیمی تمام مشکلات بازاریان سقز و درخواست و پیشنهادات و انتظارات خود را به سمع و نظر استاندار رساندند.
فرماندار سقز ادامه داد: در این جلسه جناب آقای مرادنیا، به صراحت اعلام کردند یکی از دغدغه های این مقطع زمانی شان حل مشکلات مرز است و حتی فرمودند با مسئولیت خودشان تا 17 فروردین مرزها را باز کرده اند و قول مساعد دادند موضوع تخفیف عوارض گمرکی حداقل 20 و حداکثر 30 درصد را تا تحقق و آن را از هیات دولت پیگیری کنند و بازاریان را به حوصله و خویشتنداری فراخواندند.
وی یادآور شد: استاندار در این نشست، به صراحت از مطالب بیان شده بازاریان استقبال و از فهم بالای بازاریان سقز تشکر کرد و ابراز همدردی هم راهی با آنها کرد.
 ورمقانی با تشکر از صبر و متانت بازاریان و اصناف، باری دیگر این قشر عزیز شهرستان سقز را به خویشتنداری فراخواند و خاطر نشان کرد: برای تسهیلگری در راستای حل مسائل و مشکلات مرزی از هیچ تلاشی دریغ نخواهد شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: